PDF Print

Новини


15.02.2018

     Згідно затвердженого плану підвищення кваліфікації наукових кадрів наукових установ НААН на 2018 рік  в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, Національному центрі генетичних ресурсів рослин України з 19 по 23 лютого 2018 року буде проведено курси підвищення кваліфікації наукових кадрів. 
 

Програма курсів підвищення кваліфікації
"Методологічне та інформаційне забезпечення селекційних досліджень"
(19 лютого – 23 лютого 2018 р.)

 

Програма курсів підвищення кваліфікації за напрямком
«Формування, ведення, ефективне використання колекцій генетичних ресурсів рослин»  (19- 23 лютого 2018 р.)

 

12.02.2018

      Провідний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики соняшнику Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН, канд. с.-г. наук, Макляк Катерина Миколаївна 5-6 лютого 2018 року взяла участь у Міжнародному симпозіумі «Соняшник та зміни клімату», який відбувся в місті Тулуза Французької Республіки.

      Кількість зареєстрованих учасників конференції (учених, селекціонерів, вaltиробників) – 170, з Франції,  Аргентини, США, Канади, Ізраїлю, Італії, України, Сербії, Угорщини, Болгарії, Молдови… Симпозіум організовано в рамках проекту "SUNRISE" науковими центрами  «INRA» і «Terres Inovia» у співпраці з Міжнародною асоціацією соняшнику (ISA) та іншими організаціями.   Програма симпозіуму охопила останні події, пов'язані з дослідженнями соняшнику в зв'язку із змінами клімату, зокрема дослідженнями функціонування та різноманіття генома, розповсюдження шкідників та хвороб, стійкість виробництва, прогнозування в місцевих та глобальних масштабах, майбутнє культури соняшнику, завдання селекції. Катерина Миколаївна представила на симпозіумі постерну доповідь "Оцінка впливу температури на економічні ознаки гібридів соняшнику різних груп стиглості".

 

08.02.2018

    Шановні відвідувачі сайту! Оновлено перелік нових і перспективних сортів гороху селекції Інституту. Шлях для пошуку матеріалу: "Наукові розробки" – "Сорти рослин" – "Горох" – "Нові та перспективні сорти гороху селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН".

 

06.02.2018

      П’ятого лютого 2018 року в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН розпочалися заняття з підвищення кваліфікації агрономічних служб структурних підрозділів агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.

     В ході проведення занять інформацію щодо актуальних питань у вирішенні проблем аграрної галузі України слухачам нададуть науковці Інституту, інших наукових та учбових закладів Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Харківської області.

     Селекційні новації наукових підрозділів Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН були стисло представлені на спеціально підготовленій виставковій експозиції.

   Захід висвітлюється обласним телебаченням, кореспондентам якого директором Інституту, доктором сільськогосподарських наук, професором, академіком НААН Кириченком Віктором Васильовичем було надане коротке інтерв’ю.
alt

 

alt

 

01.02.2018

     На базі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації в період з 5 по 8 лютого 2018 року будуть проведені заняття з підвищення кваліфікації агрономічних служб структурних підрозділів агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.

ПРОГРАМА та розклад навчання агрономічної служби області у 2018 році

 

30.01.2018

    Шановні користувачі сайту! Зверніть увагу на оновлені розділи: "Каталог продукції" та "Контакти".

 

17.01.2018

Шановні колеги ! 4–5 липня 2018 року Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні селекційно-насінницькі технології польових культур», присвячену 110-річчю з дня заснування установи.

Запрошуємо взяти участь у конференції. Умови додаються (укр., рус., еngl.) Заявки надсилати на електронну адресу This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

18.12.2017

      В Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка 21 листопада відбулося засідання круглого столу молодих вчених за темою: «Співпраця молодіжних наукових організацій ВНЗ м. Києва». В проведенні заходу взяли участь 15 молодих науковців учбових та наукових установ України, в т.ч. від Інституту Рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН – м.н.с. Попов Юрій, який приймав активну участь у обговоренні більшості питань внесених до порядку денного, а саме:

- виклики молодих учених в сучасних умовах в Україні;

- роль наукових товариств і рад молодих учених у розбудові громад;

- наукові конкурси та гранти для молодих вчених;

- європейська інтеграція молодих вчених України (Євродок);

- обмін досвідом та найбільш важливими проектами молодих вчених міста Києва.

 


 

15.12.2017

      12 грудня 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи Макляк Катерини Миколаївни, провідного наукового співробітника лабораторії селекції та генетики соняшнику Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН, на тему: «Методологічні основи селекції соняшнику жаростійкість», поданої на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.05 – селекція і насінництво.

фото захист

 


 

 07.12.2017

28 листопада 2017 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 Боровською І. Ю. захищено докторську дисертаційну роботу «Методологічні основи селекції соняшнику на стійкість до основних хвороб та їх практичне використання».

DSC042623 2

 


 

28.11.2017

Круглий стіл 17 листопада 2017 р.

Український клуб аграрного бізнесу за підтримки компанії «Сингента» 17 листопада 2017 р. провели четвертий круглий стіл «Аналіз комплексу факторів, які впливають на врожай зернових культур останніми роками. Прийоми, що дають можливість запобігти зайвим втратам».

Від Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН у заході взяли участь доктор с-г наук, головний науковий співробітник лабораторії селекції і фізіології озимої пшениці Рябчун Н.І. та кандидат с.-г. наук, провідний науковий співробітник Цехмейструк М.Г.

Основними темами для обговорення стали:

1. Основні фактори, що вплинули на врожай зернових культур у 2017 році:

погодні умови 2016–2017 років, добрива, сівозміна

2. Аналіз фітосанітарного стану озимих культур у вегетаційний період 2017 року

3. Визначальні особливості посівної кампанії 2017 року. Погодні умови посівної кампанії озимих зернових культур та їх можливі наслідки. Критерії вибору протруйників залежно від погодних умов, фітосанітарного стану, агротехніки та якості очікуваного врожаю.

4. Прогноз фітосанітарного стану озимих зернових навесні 2018 року. Розвитку яких хвороб зернових очікувати у 2018 році. Стратегія побудови системи захисту зернових колосових культур від хвороб з огляду на стан посівів. Призначення зерна, погодні умови, сівозміну та використаний протруйник. Характеристика сучасних фунгіцидів, можливості та тенденції їх використання, запобігання резистентності

В ході обговорення питань відмічалося, що у 2017 г. умови осені у більшості зерносіючих регіонів були переважно посушливими. Усього під урожай 2018 р. в Україні засіяно зерновими озимими культурами 6,9 млн. га, в т.ч. пшеницею – 6 млн. га, житом – 145 тис. га, ячменем – 807 тис. га, крім того ріпаком – 840 тис. га. Зокрема, на Харківщині – всього 495,4 тис. га, в т.ч. пшеницею та тритикале – 486,4 тис. га.

Було наголошено, що за будь-яких погодних умов, слід приділити увагу зимовому моніторингу посівів в процесі перебігу зимівлі та розробити комплекс заходів по догляду за посівами у весняний період, включаючи обов’язкове підживлення азотними та мультикомплексними добривами прикореневим та листовим способом та заходи захисту рослин.

У резолюції, прийнятій за підсумками дискусії, відмічається, що з кожним роком умови вирощування сільськогосподарських культур стають все жорсткішими на території України. Особливо це стосується озимих зернових культур. Суттєво змінилися погодно-кліматичні умови, як на протязі вегетаційного періоду, так і на момент посіву зернових культур, а саме: зміна температурного режиму, посухи, різкі зміни режимів опадів в кількісному та часовому еквіваленті та ін. Базові складові в підвищенні врожайності вже вичерпані. Для збільшення віддачі з кожного гектару необхідно забезпечити пошук нових елементів, котрим в минулому не приділялося належної уваги,

Відмічається, що сучасні умови сівби та особливості осінньої вегетації озимих зернових культур вимагають максимальної точності використання хімічних і агротехнічних прийомів для забезпечення рослинам всіх умов для максимальної реалізації їх життєвого потенціалу.

Велике значення в цьому належить протруйникам, які повинні забезпечити захист рослин від хвороб та шкідників, як на момент осінньої вегетації, так і тих, що розвиваються на протязі зимового періоду (з урахуванням додаткових фізіологічних ефектів), та науково обґрунтоване використання фунгіцидів, особливо з хімічної групи Карбоксамідів (зважаючи на можливість виникнення резистентності у патогенів).


 

21.11.2017

УВАГА!! УВАГА!! УВАГА!!Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр`єва НААН пропонує до продажу високоякісне насіння соняшнику: батьківських компонентів, а також, ВПЕРШЕ – ГІБРИДИ F1!!

Встигніть придбати високоякісне насіння від виробника та оригінатора!

Кількість насіння обмежена! Ціни у прайс-листі актуальні до 31.12.2017р.

З питань консультації та придбання звертайтеся за телефонами: 099-057-89-91 або 097-980-38-27.

Для довідки: гібриди Інституту рослинництва у посушливому 2017 р на демонстраційних полігонах визначалися високими показниками урожайності. Зокрема:

в Інституті сільського господарства північного сходу (Суми):

Гібрид соняшнику Гусляр – 3,42 т/га;

Гібрид соняшнику Чародій – 3,35 т/га;

Гібрид соняшнику Славсон – 3,11 т/га;

в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр`єва (Харків):

Гібрид соняшнику Чародій – 3,11 т/га;

Гібрид соняшнику Славсон – 3,24 т/га;

Гібрид соняшнику Златсон – 3,27 т/га.

 


 

20.10.2017

      19.10 в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН проводився майстер-клас «Практичні аспекти захисту об’єктів права інтелектуальної власності, особливість створення та захисту ліцензійних договорів». У роботі майстер-класу приймала участь начальник Відділу інформаційного забезпечення інноваційного розвитку та інтелектуальної власності НААН Лук’янчук Людмила Володимирівна.

masterclass

 


17.10.2017

      14.10 на свято Покрови співробітники Інституту рослинництва відвідали Свято-Борисо-Глібський жіночий монастир в с. Водяне та НПП "Гомільшанські ліси".


 

1

 


 

2

 


 

3

 


 

4

 


 

5

 


 15.09.2017

День поля

«Вирощування пізніх польових культур та особливості проведення осіннього комплексу робіт господарствами області в умовах поточного року»

08.09.2017 року на базі Селекційного центру Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України та ДП «ДГ «Елітне» ІР НААН за підтримки групи компаній «UKRAVIT» та участі Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації відбувся День поля «Вирощування пізніх польових культур та особливості проведення осіннього комплексу робіт господарствами області в умовах поточного року».

У проведенні Дня поля взяли участь вчені науково-дослідних установ системи НААН, учбових закладів МОН України, керівники і головні агрономи дослідних господарств, сільгосппідприємств, фермери з Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Кіровоградської областей, представники Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій області, групи компаній «UKRAVIT» та інших організацій. Загальна кількість зареєстрованих учасників Дня поля склала 98 осіб.

Безпосередньо на полях Інституту рослинництва і ДП «ДГ «Елітне» були висвітлені питання особливостей технології вирощування пізніх зернових культур та проведення комплексу осінніх польових робіт в умовах поточного року.

img4

img1

 


 

15.08.2017

Увага!

На сторінці сайту "Консультації" посилання на « Рекомендації з підготовки та проведення сівби озимих культур у господарствах Харківської області під урожай 2018 р.»

 


 

22.06.2017

Шановні колеги!

      Запрошуємо Вас взяти участь у проведенні Дня поля - 2017 року, що відбудеться 6 липня 2017 року на території Селекційного центру Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН (Харківський р-н, с. Елітне, ДП «ДГ «Елітне»). Початок роботи - о 1000.

Запрошення і план проведення Дня поля – 2017додаються.

       Про Вашу згоду на участь у Дні поля - 2017 просимо повідомити нас до 30 червня 2017 р. електронним листом на адресу This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it або повідомити за телефонами: (+38) (057) 392-03-31, (+38) (097) 980-38-27.

З повагою, Дирекція інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН
 


22.06.2017

Оголошення

про прийом до аспірантури (докторантури) на 2017 рік

Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України оголошує прийом до аспірантури (докторантури) на денну та заочну форми навчання зі спеціальності 201 «Агрономія» (спеціалізації: селекція і насінництво, рослинництво).

До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які здобули ступінь магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста.

Вступні випробування прописані в правилах прийому в аспірантуру інституту, з якими можна ознайомитись на сайті http://www.yuriev.com.ua


Оголошення про конкурс

Національна академія аграрних наук України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 та Статуту Національної академії аграрних наук України зареєстрований наказом Міністерства юстиції України №2335/5 від 27.07.2016 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Пантелеймонівське» Інституту рослинництва імені В. Я. Юр'єва НААН»


1. Найменування підприємства: Державне підприємство «Дослідне господарство «Пантелеймонівське» Інституту рослинництва імені В. Я. Юр'єва НААН»

2. Місцезнаходження підприємства: 62650, Харківська обл., Великобурлуцький район, селище Червона Хвиля, вул. Центральна, будинок 13

3. Основні напрями діяльності підприємства:  

- вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;

- вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів;

- розведення великої рогатої худоби молочних порід;

- вирощування інших однорічних і дворічних культур;

- допоміжна діяльність у рослинництві.

4. Строк приймання заяв на участь у конкурсному відборі:

21 календарний день після дати оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті НААН.

5. Місце приймання заяв на участь у конкурсному відборі та номер телефону для довідок: м. Київ-010, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9, Національна академія аграрних наук України, кімната 143, телефон для довідок: (044) 521-92-91, електронна пошта: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

6. Перелік документів, що подається претендентом особисто та/або надсилається електронною поштою, вимоги щодо їх оформлення:

- заява на участь у конкурсі на ім’я Президента НААН Гадзало Я.М. Заява має містити відомості про претендента (ПІБ претендента - повністю, адреса для листування, контактний номер телефону, адреса електронної пошти, у разі її наявності);

- належним чином завірені копії документа, що посвідчує особу, копію трудової книжки або документів, що засвідчують досвід роботи, копію документа про вищу освіту;

- біографічну довідку (резюме);

- конкурсну пропозицію;

- згоду на обробку персональних даних;

- довідку про наявність або відсутність судимості;

- довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

- рекомендації та інші документи на його розсуд.

Відповідальність за недостовірність документів несе претендент.

У разі подання заяви та документів лише електронною поштою учасник конкурсного відбору під час заслуховування конкурсних пропозицій додатково подає власноруч підписану заяву.

У разі не подання повного пакету документів, претендент не допускається до участі у конкурсі.

7. Дата та місце проведення конкурсного відбору:

Дата проведення конкурсного відбору 13 червня 2017 року, 16 год. 00 хв..

Місце проведення: м. Київ-010, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9, Національна академія аграрних наук України

8. Дата оприлюднення результатів конкурсного відбору:

Результати конкурсного відбору оприлюднюються на офіційному сайті Національної академії аграрних наук України (http://naas.gov.ua/) не пізніше трьох днів з дати його завершення.

9. Вимоги до претендента:

Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня не менше 5 років.

10. Вимоги до конкурсної пропозиції:

Конкурсна пропозиція, що розробляється на підставі фактичних показників фінансово-господарської діяльності, повинна містити проект програми діяльності підприємства на середньострокову перспективу, в якій передбачається:

-        детальний першочерговий план розвитку підприємства протягом одного року;

-        заходи з виконання завдань та результати аналізу можливих ризиків, а також з поліпшення техніко-економічних та фінансових показників підприємства, підвищення його конкурентоспроможності;

-        обсяг надходження коштів до бюджетів;

-        пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку підприємства;

- пропозиції щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників фінансово-господарської діяльності.

11. Інформація про фінансові показники розміщені на веб-сайті Державного підприємства «Дослідне господарство «Пантелеймонівське» Інституту рослинництва імені В.Я.Юр'єва НААН» http://www.redwave.com.ua/.

12. Представники засобів масової інформації мають право буди присутніми на засіданнях Комісії під час розкриття пакетів документів, поданих претендентами, їх розгляду та оголошення переможця. Допуск (акредитація) представників ЗМІ здійснюється за електронною адресою: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it до 12 червня 2017 року до 16.00.


Увага!

На сторінці сайту "Консультації" посилання на Методичні рекомендації – «Особливості проведення весняно-польових робіт у господарствах Харківської області в 2017 році»

 


В звязку з відключенням міських телефонів з питань придбання насіння звертатися за телефоном 097-980-38-27

 


Увага!!!

Згідно рішення вченої Ради Інституту з 1 березня 2017 року на 20% знижено реалізаційні ціни на добазове насіння сортів гороху Модус і Девіз (генерація Р-2).


Навчання

Відповідно до затвердженого плану графіку підвищення кваліфікації наукових кадрів НААН в 2017 році в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН 20-24 лютого 2017 року буде проведено навчання наукових працівників наукових установ Академії та науково-педагогічних працівників аграрних вищих навчальних закладів за спеціальностями: "Методологічне та інформаційне забезпечення селекційних досліджень" та «Формування та ведення банку генетичних ресурсів рослин України».

Додаткову інформацію можна отримати за моб. тел. 099-247-30-03, 095-516-04-27.


Оголошення про оренду

Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної Академії Аграрних Наук України має наміри передати в оренду нерухоме державне майно:

-  обєкт оренди: нежитлове приміщення загальною площею 18,4 м.кв. в будівлі корпусу №5 (реєстровий номер 00497176.2.ТЖЕЧСТ 3981), яке обліковується на балансі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юрєва Національної академії аграрних наук України та розташоване за адресою: м. Харків, пр. Московський, 142.

-  орган управління: Національна академія аграрних наук України;

-  максимально можливий строк оренди: 2 роки 11 місяців;

-  мета використання: розміщення громадських організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності;

-  додаткові умови: відшкодування витрат балансоутримувача за розміщення оголошення, та експертної оцінки, утримання орендованого приміщення, відшкодування податку на землю, обов'язкове здійснення страхування орендованого майна на користь балансоутримувача на термін дії договору оренди, здійснення поточного ремонту.

Кінцевий термін прийняття заяв на оренду – через 10 робочих днів з дати публікації в засобах масової інформації.

За отриманням додаткової інформації звертатися за телефоном: 096 671 38 79.

20 грудня 2016 року


Круглий стіл «Перспективи розвитку Національного генбанку рослин України»

Круглий стіл відбувся 18 листопада 2016 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, м. Харків, Національному центрі генетичних ресурсів рослин України. Організатори: Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Інститут помології ім. Л.П. Симиренка НААН, Устимівська дослідна станція рослинництва, Дослідна станція лікарських рослин. У заході взяли участь представники Міністерства агрополітики та продовольства України, Харківської обласної державної адміністрації, Північно-східного наукового центру, Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України та підпорядкованих їм установ, вищих навчальних закладів, насіннєвих асоціацій України, науково-виробничих та насіннєцьких фірм.

У виступах 22 учасників круглого столу розглянуто комплекс питань стосовно ролі, досягнень і перспектив розвитку, ефективного використання, збагачення, підтримання у живому стані генофонду Національного банку генетичних ресурсів рослин України як об’єкту національного наукового надбання.

Наголошено на необхідності тісного співробітництва установ різних міністерств і відомств, приватних фірм у справі формування та ведення Національного генбанку рослин України й підвищення ефективності його використання у селекційних, наукових, навчальних та інших програмах, законодавчого забезпечення та міжнародного співробітництва.

181116


Координаційно-методична рада з ПНД 15 "Олійні культури"

15 листопада 2016 р. в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН відбулося чергове засідання координаційно-методичної ради з ПНД 15 "Олійні культури" (Теоретичні основи селекції сортів, ліній і гібридів олійних культур, науково-методичні засади підвищення їх насіннєвої продуктивності та технології виробництва), Підпрограма 1 (Теоретичні основи гетерозисної селекції, нові гібриди соняшнику, науково-методичні засади насінництва та технології його виробництва). Очолює КМР академік НААН, доктор с.-г. н., професор В. В. Кириченко. На засіданні підсумовано результати роботи установ-співвиконавців програми у 2016 р. Звітували: ІР ім. В. Я. Юр'єва НААН (виконує сім завдань другого рівня), Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства і сортовивчення (одне завдання), Інститут олійних культур НААН (три завдання), Інститут сільського господарства Північного Сходу (одне завдання). Всього прорецензовано 12 звітів, затверджено – 12. Дослідження виконано у відповідності до робочих програм і рекомендованих методик. Основні зауваження до звітів стосуються невідповідності оформлення вимогам ДСТУ 3008-95. Необхідно опрацьовувати механізми впровадження розробок у виробництво, розгорнення насінництва спільних гібридів соняшнику, занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні. Роботу координаційно-методичної ради у 2016 р. визнано задовільною.


18 листопада 2016 року о 1000 годині на базі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН відбудеться засідання круглого столу на тему

«Перспективи розвитку Національного генбанку рослин України» .

У форматі круглого столу будуть обговорені актуальні питання:

1. Поповнення генбанку та оцінка цінності зразків і колекцій.
2. Прискорення та підвищення ефективності використання зразків.
3. Збереження зразків генетичного різноманіття та забезпечення функціонування об’єктів Національного генбанку рослин України.

У роботі круглого столу візьмуть участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Харківської обласної адміністрації, Українського інституту експертизи сортів рослин, співробітники установ Системи генетичних ресурсів рослин України Національної академії аграрних наук України, провідних наукових установ Національної академії наук України та навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, Насіннєві асоціації та науково-виробничих агрофірм.  


Інформаційне повідомлення про XI Міжнародну наукову конференцію    «Фактори експериментальної еволюції організмів» (Одеса, 2016)

         З 12 по 16 вересня 2016 р. в Одесі на базі Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова відбулася XI Міжнародна конференція «Фактори експериментальної еволюції організмів», присвячена 150-річчю від дня народження лауреата Нобелівської премії, видатного генетика Т. Х.  Моргана та 115-річчю від дня народження академіка АН УРСР М. М. Гришка.
Конференція провадиться щороку (з 2003 р.) як плановий захід Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова за участі науковців країн СНД і дальнього зарубіжжя.
Разом із співробітниками СГІ-НЦНС і ОНУ ім. І. І. Мечникова було зареєстровано 76 учасників. З доповідями на пленарних і секційних засіданнях виступили представники науково-дослідних установ України, Бєларусі, Азербайджану, Латвії, Польщі. Окрім цього, заочну участь взяли вчені з Канади, Росії, Японії.

 Odessa

 

Назва секцій відповідала колу питань, які було розглянуто на пленарних і секційних засіданнях:
          1. еволюція геномів у природі та експерименті;
          2. молекулярна генетика та геноміка рослин;
          3. молекулярні та клітинні біотехнології;
          4. біоінформатика та білкова інженерія;
          5. прикладна генетика і селекція;
          6. аналіз та оцінка генетичних ресурсів;
          7. генетика людини та медична генетика;
          8. історія біології та еволюційної теорії.

Члени харківського відділення УТГіС ім. М. І. Вавилова подали матеріали для представлення на секціях: молекулярні та клітинні біотехнології, прикладна генетика і селекція, аналіз та оцінка генетичних ресурсів, генетика людини та медична генетика. На жаль, безпосередню очну участь у конференції взяли лише співробітники Інституту рослинництва ім. В. Я. ім. Юр’єва доктор с.-г. наук, професор, гол. науковий співробітник лабораторії селекції і генетики ячмен. М. Р. Козаченко і канд. біол. наук зав. лабораторії генетики і біотехнології, секретар Харківського відділення УТГіС О. В. Білинська.

О. В. Білинська разом з зав. кафедри генетики Львівского національного університету ім. І. Я. Франка В. О. Федоренком була призначена головою секції «Молекулярні та клітинні біотехнології» і виступила з доповіддю «Впив регуляторів росту на реалізацію морфогенного потенціалу ячменю ярого (H.vulgare L.) у культурі пиляків invitro». М. Р. Козаченко представив стендову доповідь «Селекція нових ліній ячменю waxy» на секції «Прикладна генетика і селекція».

За матеріалами конференції було видано два збірники наукових праць − т. 18 і т. 19 (рис. 5), які включають 110 статей, а також черговий номер журналу «Вісник УТГіС». Видання є фаховими для публікації результатів дисертаційних досліджень на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора біологічних наук.

Співробітниками Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва було подано до публікації чотири статті (загалом 17 авторів). Шість статей з генетики людини і медичної генетики подано співробітниками ХНУ ім. В. Н. Каразіна (шість авторів) у співавторстві із співробітниками Інституту проблем ендокринної патології МОЗ України (сім авторів), Харківського обласного клінічного венерологічного диспансеру № 1 (один автор), Інституту експериментальної та клінічної ветеринарії (один автор), ХНМУ МОЗ України (один автор), Центру репродукції людини «Клініка професора Феськова А. М.» (три автори). Дві статті з генетики тварин (загалом чотири автори ) було подано співробітниками Харківської державної зооветеринарної академії. Загалом за авторством 35 членів Харківського відділення УТГіС опубліковано 12 статей. З текстом публікацій і вимогами для авторів можна буде ознайомитися на сайті www.utgis.org.ua.

13 вересня 2016 р. відбувся Пленум Ради УТГіС, на якому було заслухано звіт про роботу Президії і відділень у 2015 р., розглянуто питання щодо сплати членських внесків, підготовку чергового з’їзду УТГіС, присвяченого 50-річчю від дня заснування організації (перевибори голів і секретарів-скарбників, обрання делегатів, місце проведення). Без змін було залишено розмір членських внесків, які становлять: для докторів наук 35грн, для кандидатів −25 грн, для осіб без наукового ступеня −15 грн, студентів −5 грн на рік.

Пленумом Ради Товариства ухвалено рішення про проведення ювілейного з’їзду і чергової конференції «Фактори експериментальної еволюції організмів» наприкінці вересня 2017 р. у м. Умань.


                                                        Секретар Харківського обласного
                                                        відділення УТГіС
О. В. Білинська


13 вересня 2016 року Макляк Катерина Миколаївна, провідний науковий співробітник лабораторії селекції і генетики соняшнику Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН, канд. с.-г. наук, і Боровська Ірина Юріївна, завідуюча лабораторією імунітету рослин до хвороб та шкідників, канд. с.-г. наук, взяли участь у круглому столі "Обговорення результатів спільної роботи наукових установ НААН з селекції соняшнику", проведеному на базі селекційного комплексу Інституту олійних культур НААН (м. Запоріжжя).

В роботі круглого столу також брали участь науковці ІОК НААН – керівники завдань програм наукових досліджень Національної академії аграрних наук. Метою заходу було обговорювання методичних питань фітопатологічної оцінки селекційного матеріалу на штучному інфекційному фоні, розгляд напрямів селекції та перспектив розвитку насінництва гібридного соняшнику в наукових установах системи Національної академії аграрних наук України. Проведено огляд інфекційного розсаднику, розташованого в умовах монокультурного посіву соняшнику, дослідних та демонстраційних посівів соняшнику, розсадників первинного насінництва тощо. За результатами співбесід круглого столу, прийнято рішення: провести уніфікацію методик оцінки стійкості соняшнику проти хвороб; встановити єдині стандарти зі стійкості на основі спільних гібридів та ліній; розширити обсяги насінництва батьківських компонентів новітніх гібридів соняшнику, у тому числі створених у співпраці вченими ІР ім. В. Я. Юр'єва НААН та ІОК НААН.


 130916Borovska

 


 

6 вересня 2016 р. в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН проведено науково-практичний семінар – День поля-2016 – «Підготовка до проведення осіннього комплексу робіт в господарствах Харківської області та особливостей вирощування пізніх сільськогосподарських культур за умов зміни клімату».

В роботі у семінарі взяли участь академік-секретар відділення рослинництва НААН Роїк М.В., представники Харківської обласної ради, Департаменту АПР ХОДА, районних управлінь агропромислового розвитку, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, установ мережі НААН, вищих навчальних закладів, комерційних структур, провідні співробітники наукових підрозділів ІР НААН. Загальна кількість учасників семінару – 122 особи.

В ході проведення семінару були розглянуті актуальні питання оптимізації структури посівних площ озимих зернових культур, особливості обробітку ґрунту та технології вирощування, заходи щодо закупівлі господарствами області базового (елітного) насіння (2071,5 тонн) та проведення сівби насінням не нижче другої генерації. Здійснено огляд демонстраційних просівів гібридів соняшнику, кукурудзи та сортів сої і проса селекції Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр᾽єва НААН, а також демонстраційного полігону 32 гібридів цукрових буряків вітчизняної та закордонної селекції.

 

 fieldday05092016

Національна академія аграрних наук України

ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ім. В.Я. ЮР’ЄВА НААН

Центр наукового забезпечення АПВ Харківської області

Департамент агропромислового розвитку Харківської ОДА

ДП «ДГ “ЕЛІТНЕ” ІР ім. В.Я. Юр’єва НААН»ПРОГРАМА

проведення науково-практичного семінару – День поля-2016

«Особливості вирощування пізніх зернових, зернобобових

і технічних культур за умов змін у кліматі»Дата проведення   -  6 вересня 2016 р.

Місце проведення - Харківська обл., Харківський р-н, с. Радгоспне, ДП «ДГ «Елітне», селекційний центр Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

Час проведення:       - 830 – 1230

Учасники:   -  представники Департаменту АПР ХОДА, районних управлінь агропромислового розвитку, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, установ мережі НААН, вищих навчальних закладів, комерційних структур, провідні співробітники наукових підрозділів ІР НААН (всього 70 осіб).

8 30 - 9 00              - реєстрація учасників науково-практичного семінару на селекційному центрі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН (с. Радгоспне), ранкова кава, професійне спілкування.

Ознайомлення з досягненнями колективу науковців, агротехнологічними та селекційними досягненнями Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, огляд та ознайомлення з демонстраційно-технологічними посівами соняшнику, кукурудзи, проса, сої та цукрових буряків:

900-915 - Відкриття науково-практичного семінару - Кириченко Віктор Васильович, директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, академік НААН;

930-950 - «Огляд демонстраційного полігону сучасних гібридів цукрових буряків та особливості їх вирощування» - Кириченко Віктор Васильович, директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, академік НААН;

950-1020- «Характеристика сучасних гібридів кукурудзи харківської селекції » - Чернобай Лариса Миколаївна, завідувач лабораторії  селекції і насінництва кукурудзи, канд. с.- г. наук.;

1020-1040 - «Сортовий склад сучасних сортів проса селекції ІР ім. В.Я. Юр’єва» - Горбачова Світлана Миколаївна, завідувач лабораторії селекції проса, канд. с.-г. наук.;

1040-1100 - «Адаптивність сортів сої до умов вирощування у зв’язку із змінами у кліматі» - Рябуха Сергій Станіславович, завідувач лабораторії селекції сої, канд. с.-г. наук.;

1110-1140 - «Сучасні інноваційні гібриди соняшнику селекції ІР ім. В.Я. Юр’єва та особливості їх агротехніки в умовах регіону» - Макляк Катерина Миколаївна, провідний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики соняшнику, канд. с.-г. наук.

1200-1230 - Огляд очисних ліній з підготовки високоякісного насіння кукурудзи та соняшнику у ТОВ «Агроексперт» та «Хелп-Агро».

1230          - Обід.

 

 

 

Участь у Дні поля «Інноваційні досягнення науково-дослідних установ НААН із селекції зернових, бобових та технічних культур» 26 серпня 2016 року

26 серпня 2016 року співробітники Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН: Коломацька В.П., учений секретар, провідний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики соняшнику; Сивенко В.І., зав. лабораторії  селекції та генетики соняшнику та Чернобай Л.М., зав. лабораторії селекції та насінництва кукурудзи (на фото), прийняли участь у Дні поля «Інноваційні досягнення науково-дослідних установ НААН із селекції зернових, бобових та технічних культур», що відбувся у Виставково-інноваційному центрі НААН (Київська обл., Васильківський р-н, с. Ксаверівка Друга).

 

Corn 2016

 

Метою заходу була демонстрація сортів і гібридів сільськогосподарських культур, створених науково-дослідними установами НААН. Нашими співробітниками було представлено нові гібриди соняшнику та кукурудзи і сорти сої селекції Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, надано інформацію щодо сучасного стану та перспективних напрямів досліджень з селекції та насінництва цих культур.

 

 

23 серпня 2016 року керівник відділу науково-методологічного забезпечення та інтелектуальної власності Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН Тимчук Віктор Михайлович взяв участь у засіданні бюро Президії НААН. Було розглянуто питання: наукові засади маркетингової стратегії щодо трансферу наукоємної інноваційної продукції в агропромислове виробництво Кіровоградської області.

 

Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН взяв активну участь у Національному сорочинському ярмарку, який відбувся  16 - 21 серпня 2016 року в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.  Ярмарок відкрили голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, керівник проекту «Сорочинський ярмарок» кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів Світлана Свищева та сам «Микола Гоголь». У відкритті брали участь посли іноземних держав, численні представники засобів масової інформації та велика кількість гостей. Цього року, як ніколи, багато не лише вітчизняних учасників, але і іноземних. Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН запропонував свої інноваційні розробки як українським сільгоспвиробникам, так  і представникам Азербайджану, Білорусі, В’єтнаму, Індії та інших країн.

 

 

В Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН 9 серпня 2016 року відбулася регіональна нарада з проблем насінництва та реалізації насіння озимих культур в мережі НААН. В роботі наради прийняли участь представники 7 наукових установ та 14 державних підприємств дослідних господарств НААН. Заслухавши та обговоривши доповіді, учасниками наради підготовлено пропозиції щодо удосконалення системи насінництва в мережі НААН за підсумками регіональної наради з проблем насінництва та реалізації насіння озимих культур під урожай 2017 року в ІР ім. В.Я. Юр’єва НААН 9 серпня 2016 року:

-         Посилити координуючу роль Національної академії аграрних наук щодо діяльності у галузі насінництва шляхом створення відповідного відділу або сектору, організації регулярних робочих нарад за участю відповідних фахівців підпорядкованих науково-дослідних установ з метою вирішення існуючих проблем, удосконалення нормативної бази, вироблення законодавчих ініціатив та їх супроводження в законотворчих органах та органах державного управління тощо.

-         Розробити порядок та запровадити державну підтримку вітчизняної селекції та насінництва в мережі науково-дослідних установ та державних підприємств дослідних господарств Національної академії аграрних наук, спрямовуючи кошти на придбання сучасної селекційно-насінницької техніки та обладнання для інтенсифікації селекційного процесу та виробництва високоякісного насіння сільськогосподарських культур в ланках первинного, добазового та базового насінництва.

 

-         У зв’язку з угодою про асоціацію з Євросоюзом, прискорити адаптацію вітчизняної законодавчо-нормативної бази у галузі насінництва та охорони інтелектуальної власності до міжнародних вимог, забезпечити приєднання України до решти насіннєвих схем ОЕСР.

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

про прийом до аспірантури (докторантури) на 2016 рік


Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України оголошує прийом до аспірантури (докторантури) на денну та заочну форми навчання зі спеціальності 201 «Агрономія» (спеціалізації: селекція і насінництво, рослинництво).


 

Умови вступу в аспірантуру

 

Правила прийому до аспірантури

 


 

 

 

Нове відео! Ярмарка сортів Інституту рослиннцтва ім. В.Я. Юр'єва

 

 


 

 

9 липня 2016 року пройшов День поля в ДП ДГ «Правдинське», на якому були присутні спеціалісти районних управлінь агропромислового розвитку, господарств Сумської області. Учасники були ознайомлені з демонстраційним полігоном господарства на якому представлені сорти озимих та ярих культур вітчизняної селекції (в т.ч. 48 ділянок із сортами 5 Інститутів НААН України). На Дні поля були розглянуті питання особливості збирання врожаю 2016 року, проблеми та майбутні перспективи насінництва в Україні.

 

 


 

 

7-8 липня відбулась Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр′єва НААН «Інноваційні напрями розвитку галузі рослинництва» за напрямами:

1.         Генетика, біотехнологія, біохімія;

2.         Генетичні ресурси, селекція, насінництво, насіннєзнавство;

3.         Рослинництво, землеробство, захист рослин;

4.         Методологічне і методичне забезпечення наукових досліджень в галузі рослинництва.

 

 


 

4 – 6 липня 2016 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулась Міжнародна науково-практична конференція «ГЕНЕТИЧНЕ ТА СОРТОВЕ РІЗНОМАНІТТЯ РОСЛИН ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ», присвячена 25-річчю Національного генбанку рослин України

 


Організаторами були Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Український інститут експертизи сортів рослин, Національний університет біоресурсів і природокористування та Науково-інноваційний полігон НААН.

 

Партнери заходу – Насіннєва асоціація України та ТОВ «Прогрейн Укр».

 

На конференції розглянуто комплекс актуальних проблем генетичного та сортового різноманіття рослин: збагачення, розкриття потенціалу цінних господарських і біологічних ознак, довготривалого збереження для сучасного і майбутніх поколінь, ефективного використання, прав власності на сортові ресурси, ринку насіння сортів сільськогосподарських культур.

 

На конференції заслухано 36 доповідей; представлено матеріали 96 учасниками – представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України, науково-дослідних установ НААН, вищих навчальних закладів аграрного профілю, селекціонерами, представниками аграрного бізнесу. У тому числі провідними науковцями Міжнародного центру покращення кукурудзи та пшениці (CIMMYT) – Туреччини, Республіки Білорусь, Росії, Азербайджану, Казахстану.

 

Учасники конференції ознайомились з Науково-інноваційним полігоном сортових ресурсів НААН (с. Ксаверівка).

Президія конференції – Ткачик С.О., Кравченко В.А., Рябчун В.К., Топчій В.М., Гриб С.І., Забалуєв В.О.

 


 

В Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН 7-8 липня 2016 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Інноваційні напрями розвитку галузі рослинництва»


В конференції взяли участь молоді вчені України, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Швейцарії, Казахстану та науковців Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН. Розглянуто та обговорено широке коло питань щодо проблем інноваційного напряму розвитку галузі рослинництва.

 

Програма конференції

 


 

Gruntoznav 2016 

 

  Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН разом з селянським фермерським господарством «Ґрунтознавець» за підтримки департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації 30 червня 2016 року була проведена семінар-нарада з питань вирощування та підготовки високоякісного насіння ярої та озимої твердої пшениці.

Особливо дякуємо за участь у нараді Балюка Івана Махтейовича (ПАФ «Україна»), Кандибу Дмитра Володимировича (ТОВ «Терра»), Хорошого Богдана Олександровича (ПП «Агроальянс-Експо»), Фролова Сергія Олександровича (Департамент АПР у Полтавській області) та Попова Сергія Івановича (Інститут рослинництва ім. В.Я Юр’єва НААН)


 

 


 

 

 

 
 
Дякуємо Голові Великобурлуцької райдержадміністрації Харківської області - Віктору Слишу за надане відео.

 


 

 

Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН прийняв участь у створенні демонстраційного поля в Миколаївському національному аграрному університеті, що було представлене широкому загалу на традиційному Дні поля з технології вирощування зернових колосових культур на полях Навчально-науково-практичного центру університету.

 

 

lust mykolaiv MNAU 2016

 


 

30 червня в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН був проведений прийом дослідів пізніх зернових та зернобобових культур (кукурудзи, сої).

 

prpolya pizni 2016

 


 

 

24 червня 2016 року науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН прийняли участь в роботі Дня поля на базі Полтавської державної сільськогосподарської станції ім. М.І. Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН та ДП «ДГ «Степне» ПДСГДС ім. Вавилова ІС і АПВ НААН.

 

У межах практично-оглядової частини був проведений огляд полігону сортів та гібридів сільськогосподарських культур основних селекційних центрів України. На демонстраційному полігоні були представлені сорти пшениці озимої м’якої селекції Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН: Запашна, Фермерка, Гордовита, Досконала, Статна, Розкішна, Москаль, сорт тритикале озимого – Харроза, сорти та гібриди жита озимого – Пам'ять Худоєрка, Харлей F1, Юр’ївець, Слобожанець F1, Стоїр.

 

 

 

 


 

 

 

 16 червня в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН було проведено науково-практичний семінар – День поля–2016 на тему «Інноваційні розробки Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН: зернові колосові та зернобобові культури».

 

У заході взяли участь представники Департаменту АПР ХОДА, районних управлінь агропромислового розвитку, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, установ мережі НААН, вищих навчальних закладів, комерційних структур, провідні співробітники наукових підрозділів ІР НААН.

 

dpolya ch 2016 6

 


 

 

З 6 по 8 червня 2016 року Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН прийняв участь у роботі виставки «Агро-2016». Наукові досягнення Інституту були представлені в експозиціях «Оліє-жировий комплекс та біосировина» та «Зерно України».

 

Високі досягнення Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН відзначено нагородою «Кращий товар року 2016».

 

 

agro 2016 3 

 


 

 

 Вітаємо Віктора Васильовича Кириченка з перемогою на виборах директора Інституту!

 

2 червня 2016 року згідно Закону України «Про науку та наукову діяльність» пройшли вибори директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та членів Вченої Ради Інституту.

 

 


 

 

Seminar transfer tehnology   270516  

 

27 травня представники Інституту прийняли участь у Харківському обласному семінарі «Регіональний офіс трансферу технологій: нові можливості для комерціалізації науки»,  де обговорили проблеми і перспективи вітчизняної науки в ринкових умовах.

 

Регіональний офіс створено за ініціативи Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України, Технопарку «Інститут монокристалів», Центру «Харківські технології» та НДІ Правознавства Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого з метою поширення трансферу технологій та сприянню комерціалізації результатів наукових досліджень і розробок.  

  

 


 

7-8 липня 2016 року в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН пройшла науково-практична конференція молодих вчених на тему: «Інноваційні напрями розвитку галузі рослинництва».

 

Напрями конференції:

 

1.Генетика, біотехнологія, біохімія;

2.Генетичні ресурси, селекція, насінництво, насіннєзнавство;

3.Рослинництво, землеробство, захист рослин;

4.Методологічне і методичне забезпечення наукових досліджень в галузі рослинництва.

 

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

 

Форма участі: заочна та очна (усна доповідь, стендова доповідь або участь без доповіді).

 

Умови участі в конференції

 


 

З метою інноваційного розвитку та проведення селекційних та рослинницьких досліджень у травні 2016 року проведено прийом польових дослідів наукових лабораторій Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН. 

 

 

pryom opytov 2016  

 


Про роботу Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва у засобах масової інформації:   

    

Сюжет про проведення Харківської обласної  робочої наради робочої наради

     

 

Інтерв'ю Попова С.І.  про стан озимих зернових в Харківській області

та відеосюжет про роботу ДП ДГ "Елітне"

 

 


 

 

 Вітаємо із захистом дисертацій!

 

 19 квітня відбувся прилюдний захист дисертації Товстановської Тетяни Григорівни на тему: “Селекційна цінність генофонду льону олійного та створення на його основі вихідного матеріалу для селекції сортів в умовах південного Степу України”, поданої на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук зі спеціальності 06.01.05 «Селекція і насінництво».

 

Та прилюдний захист дисертації Клименка Ігоря Вікторовича на тему: «Вплив регуляторів росту рослин, біопрепарату, мінеральних добрив на врожайність сої залежно від сортів та краплинного зрошення», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.

 

 


 

  

Національна академія аграрних наук України оголошує конкурс

на зайняття посади директора Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва

(61060 м. Харків, просп. Московський, 142).

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають науковій ступень доктора наук або доктора філософії (кандидата наук), стаж наукової або науково-організаційної роботи не менш як 10 років, в тому числі досвід роботи на керівних посадах не менш як 5 років.

Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення на сайті Академії (до 23.05.2016 р.).

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають наступні документи:

-         заява;

-         особовий листок з обліку кадрів з фотографією;

-         автобіографія;

-         копії документів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання;

-         перелік наукових здобутків;

-         довідка про наявність або відсутність судимості;

-         витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

-         копія паспорта, засвідчена претендентом;

-         копія трудової книжки;

-         письмову згоду на збір та обробку персональних даних.

Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта), мають буди засвідчені за місцем роботи претендента або нотаріально. Відповідальність за недостовірність документів несе претендент.

Документи надсилати на адресу: 01010, м. Київ-010, вул. Суворова, 9, Національна академія аграрних наук України.

 

Для отримання додаткової інформації звертатися за телефоном: (044) 257-62-04

  

У разі подання неповного пакету документів претендент не допускається до участі у конкурсі.

 


 

Міжнародна науково-практична конференція «ГЕНЕТИЧНЕ ТА СОРТОВЕ РІЗНОМАНІТТЯ РОСЛИН ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ»Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр′єва НААН,

Національний центр генетичних ресурсів рослин України

Український інститут експертизи сортів рослин 
«ГЕНЕТИЧНЕ ТА СОРТОВЕ РІЗНОМАНІТТЯ РОСЛИН ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ»

присвяченій 25-річчю Національного генбанку рослин України.4–7 липня 2016 р. у Києві в Українському інституті експертизи сортів рослин В роботі КОНФЕРЕНЦІї взяли участь: 


науковці, селекціонери, співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин та його філій, викладачі, студенти та аспіранти, спеціалісти аграрних підприємств.

 

На конференції обговорені актуальні питання ролі генетичних і сортових ресурсів у розв′язанні проблем:

 

·        покращення довкілля, екологізації вирощування сільськогосподарських культур;

·        забезпечення людей органічною їжею;

·        вирішення соціальних проблем;

·        стабільного рослинництво за умов змін у кліматі;

·        забезпечення широкого і швидкого доступу до генетичних і сортових ресурсів рослин та інформації про них

та інших питань мобілізації генетичного і сортового різноманіття сільськогосподарських культур для потреб людства, його збереження для сучасного та майбутніх поколінь.

 

Умови участі в конференції

Условия участия в конференции

 

Information about conference

 


 

 

7-8 липня 2016 р. в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН пройшла науково-практична конференція молодих вчених на тему: «Інноваційні напрями розвитку галузі рослинництва».

 

Напрями конференції:

 

1.Генетика, біотехнологія, біохімія;

2.Генетичні ресурси, селекція, насінництво, насіннєзнавство;

3.Рослинництво, землеробство, захист рослин;

4.Методологічне і методичне забезпечення наукових досліджень в галузі рослинництва.    

 

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

 

Форма участі: заочна та очна (усна доповідь, стендова доповідь або участь без доповіді).

 

Умови участі в конференції

 


 

 

 

Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН представляє науково-практичні рекомендації : «Весняно-польовим роботам в господарствах Харківської області у 2016 році – інноваційне забезпечення».

 

 

Завантажити методичні рекомендації

 

 

 


 

 

 29 лютого 2016 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН проведена Обласна робоча нарада за участю представників Департаменту Агропромислового розвитку ХОДА, районних управлінь агропромислового розвитку, науковців установ мережі НААН, провідних співробітників наукових підрозділів ІР ім. В.Я. Юр’єва НААН, сільгосптоваровиробників Харківської області. На нараді розглянуті актуальні питання проведення весняно-польових робіт в умовах поточного року.

 

 

Oblasna narada 290216

  

 


 

 

 

Поздоровляємо Єгорова Дмитра Костянтиновича та Чернобая Сергія Володимировича із захистом дисертацій!

 

 

 23 лютого відбувся прилюдний захист дисертації Єгорова Д. К., зав. лабораторії селекції і генетики озимого жита, на тему: «Методологічні основи селекції та насінництва жита озимого з використанням ефекту гетерозису», поданої на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук.

 

Egorov zahist

  

 

 

 Також 23 лютого відбувся прилюдний захист дисертації Чернобай С. В. на тему: «Розвиток рослин і врожайність ячменю ярого залежно від норми висіву та позакореневих підживлень у східній частині Лісостепу України», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.

 

Chernobay zahist

 

 


 

 

В Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва  НААН 22-26 лютого 2016 року були проведені курси підвищення кваліфікації за програмами: «Генетика кількісних ознак та інформаційне забезпечення селекційних і генетичних досліджень», «Формування, ведення, ефективне використання колекцій генетичних ресурсів рослин».  

 

 


 

 Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН для підвищення ефективності співробітництва з науковими установами, дослідними господарствами, учбовими закладами та підприємствами, зацікавленими у впровадженні інноваційних селекційних досягнень нагадує про підготовку до закладання полігонів ярих культур  у 2016-2017 маркетинговому році.

  

 Завантажити умови надання насіння до демонстраційних полігонів

 


 

 

18 лютого 2016 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН  пройшов відкритий майстер-клас для керівників і агрономів сільгосптоваровиробників різних форм власності, присвячений перезимівлі озимих культур та розробці стратегії проведення комплексу весняно-польових робіт. Науковці представили аграріям інноваційні розробки Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН у вирішенні проблеми зерновиробництва, надали консультативну допомогу щодо стану та особливостей моніторингу посівів озимих культур в умовах 2016 року. Запрошений експерт – Ісаєнко О.О., заступник директора Харківської філії Українського інституту експертизи рослин розкрив інформацію щодо нових та перспективних сортів польових культур.

 

1802 dopovid Ryabchun

 

 

 


 

 

10-12 лютого 2016 року науковці Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва прийняли участь у науково-практичних семінарах, що пройшли в межах Міжнародної виставки «ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» у виставковому центрі КиївЕкспоПлаза. 

 


 

 

3 лютого 2015 р. в Інституті рослинництва ім. В.Я.Юр’єва  НААН було проведено навчання головних агрономів і спеціалістів дослідних господарств мережі інституту.  Були розглянуті теми нарощування виробництва рослинницької продукції в  мережі ДП ДГ ІР ім. В.Я. Юр’єва НААН, Буряк Ю.І., завідувач лабораторії насінництва та насіннєзнавства освітив  шляхи удосконалення системи насінництва польових культур в дослідних господарствах, Рябчун Н.І., доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник лабораторії селекції і фізіології озимої пшениці висвітлила питання  особливостей моніторингу посівів озимих культур в умовах 2016 року.

 

 


 

 

 

Попов С.І, заступник директора з наукової роботи з інноваційно-інвестиційного розвитку Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва 29 січня 2016 року в  Інституті сільського господарства Північного Сходу виступив з доповіддю: «Сучасні технологічні аспекти вирощування озимих зернових культур» на майстер-класі. Науковці інституту прийняли участь у дискусіях щодо стану озимих зернових рослин та заходах щодо реалізації їх потенціалу в умовах 2016 р.

 

 

2016sumysichen

 

 


 

 

Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва представляє  нові методичні рекомендації призначені для керівників та спеціалістів сільськогосподарських підприємств різних форм власності Харківської області.

 

 

  

 


 

 

Директор Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва Кириченко Віктор Васильович у інтерв'ю ЗМІ відзначив, що погодні умови які склалися в Харківській області, сприяють стабільному стану озимих культур.

 

Про вплив снігу на стан озимих на Харківщині

 

 


 

Науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва надали Харківським ЗМІ коментар щодо стану озимих культур.

 Стихия испытывает харьковский урожай

 

 


 

 

 

  vitannya nr 2016  

 

 


 

 

 

15 грудня 2015 року у Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. П.Василенка було проведено засідання круглого столу «Підсумки діяльності Слобожанського навчально-практичного центру сталого розвитку сільських територій Харківщини: аналіз, завдання, перспективи» за участі представників Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації та науковців Харківської державної зооветеринарної академії, Інституту рослинництва ім. В.Я.  Юр’єва НААН, Інституту тваринництва НААН. На засіданні були обговорені результати виконання програми діяльності Слобожанського навчально-практичного центру розвитку сільських територій Харківщини за 2015 рік.

Представник Інституту рослинництва ім. В.Я.  Юр’єва НААН – завідувач лабораторії науково-методологічного забезпечення та інтелектуальної власності, канд. с.-г. наук, Тимчук В.М. – підкреслив необхідність відпрацювання механізму функціонування сучасних форм інтеграції науки, освіти та виробництва для подальшого розвитку сільських територій, а також важливість постійного надання науковими установами інформаційно-дорадчого забезпечення та наукового супроводу для стабільної роботи господарств агропромислового комплексу у Харківській області.

 

 

 Kruglstol151215 

 

 

Відеозвіт щодо проведення  засідання круглого столу «Підсумки діяльності Слобожанського навчально-практичного центру сталого розвитку сільських територій Харківщини: аналіз, завдання, перспективи»

 


 

 

 

Увага! З 04.12.2015 року рішенням Вченої Ради Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва змінено ціни на насіння ярих культур запропонованих до реалізації.  

 

Нові ціни на ярі зернові уточнювати  за телефонами: (057) 392-03-31, (097)-98-038-27

 

 

 


 

 Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва випустив новий, 19 випуск «Вісника Центру наукового забезпечення АПВ Харківської області».

 

19 випуск містить 29 наукові статті 73 авторів з 23 наукових установ України і Болгарії за напрямами: «Селекція і насінництво», «Рослинництво», «Грунтозавство і агрохімія», «Тваринництво», «Механізація і електрифікація», «Економіка» та «Iсторія науки».

 

 


 

 

 

 mediacentr vremya

 

 25 листопада 2015 року завідувач лабораторії маркетингових досліджень та трансферу інновацій Бондаренко Є.С. та завідувач лабораторії науково-методологічного забезпечення та інтелектуальної власності Тимчук В.М. з метою розвитку торгівельних відносин та активізації трансферу інновацій взяли участь у семінарі «Всесвітня торговельна система: вплив СОТ та ЄС на український бізнес», який проводився в рамках проекту «Торговельна політика і практика в Україні» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, у Platinum Plaza, м.Харків.

 


 

 

19-21 листопада 2015 року партнери Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва  прийняли участь в Національній виставці агротехнологій «Агропром» –  спеціалізованій агропромисловій виставці України, призначеній для ділового спілкування, презентацій високоякісного насіння та показу досягнень сучасний висококваліфікованих селекціонерів України.

 

 


 

   
17-18 листопада 2015 року  спеціалізована вчена рада К 64.366.01 за спеціальністю 06.01.05 - селекція і насінництво (затверджена Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 382 від 28.03.2013 року) на чолі з головою – Кириченко Віктором Васильовичем, директором ІР ім. В.Я.Юр’єва НААН, провела захист докторської дисертації

Рябчун Наталії Іванівни на тему: «Методологічні основи визначання зимостійкості, моніторингу посівів та формування урожайності озимих зернових культур», поданої на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук;

а також захист двох кандидатських дисертацій:

Бабушкіної Тетяни Вікторівни на тему: «Селекційна цінність зразків генофонду пшениці м’якої ярої за комплексною стійкістю до хвороб і шкідників», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук;

Глюдзик Маргарити Юріївни на тему: «Удосконалення методів селекції тютюну на підвищення ефекту гетерозису та способи його закріплення», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.

 

 


 

 

International Agro Forum

 

 

В жовтні 2015 року науковці Інституту ім. В.Я. Юр’єва прийняли участь в засіданні Міжнародного агротехнологічного форуму «Управління урожайністю в складних економічних умовах» та Міжнародному Дні сої «Стратегія управління урожайністю сої. Головні критерії формування собівартості 1 центнера врожаю. Окупність додаткових витрат підвищенням прибутку»,  що пройшли в межах Міжнародної виставки інноваційного агровиробництва та комплексного розвитку аграрного бізнесу «ІнтерАГРО Комплекс-2015».
 

 


 

 

 

Рішенням Президії Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» від 20 серпня 2015 року № 24/08-15 директора Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва  Національної академії аграрних наук України КИРИЧЕНКА Віктора Васильовича нагороджено медаллю «Незалежність України» в номінації «За вагомий внесок в розбудову держави, плідні науково – практичні досягнення і вагомий професіоналізм» 
 

 

Nagorodzenna Zolota Fortuna 

 

 

Офіційне нагородження відбулося 16 жовтня 2015 року  у Харківській обласній державній адміністрації.
  
Юлія Світлична, заступник керівника ХОДА,  привітала переможців та лауреатів рейтингу від імені голови Харківської обладміністрації Ігоря Райніна та зазначила, що нинішня «Золота Фортуна» присвячена Дню захисника України.
 
«Сьогодні діяльність Міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна» відома далеко за межами України. Перемогами в номінаціях цього рейтингу пишаються в 60 різних країнах світу. Тим дорожче для нас, харків'ян, ці нагороди. Багато наших земляків, представники різних сфер діяльності щодня роблять свій внесок в історію становлення незалежної України. Спасибі вам за вашу працю. Миру, благополуччя та успіхів вам на шляху до нових звершень. Вважаю, що сьогодні тільки солідарними зусиллями можна здобути перемогу», звернулася заступник керівника облдержадміністрації до всіх учасників прийому.
 
Директор Інституту рослинництва ім. Юр'єва Національної академії аграрних наук України Віктор Кириченко подякував організаторам рейтингу і керівництву ХОДА за нагороду та побажав усім лауреатам подальшого розвитку на благо України.
 
«Представникам всіх професій  і трудових, і бойових  бажаю і надалі відстоювати і піклуватися про наш Слобожанський край, який є невід'ємною складовою України. Спасибі за нагороду це честь для нашого інституту», зазначив Віктор Кириченко.
  

 

 


 

 

 

Відео звіт про проведення Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва семінару по збиранню пізніх ярих культур - проса, сої, кукурудзи,соняшника

 

 


 

 

16 жовтня 2015 року в рамках проведення Міжнародного аграрного форуму «AGROPORT-2015» науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Ґрунтові ресурси – основа сталого розвитку України».

 

 


 

 
08 жовтня 2015 року науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва прийняли участь у науково-практичній конференції «Двадцять років земельної реформи», яка була проведена  на базі ХНАУ ім. В.В.Докучаєва. 

 

 


 

 

Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН презентував експозицію на  Національній агропромисловій виставці «АгроЕкспо – 2015», яка проводилась з 01 по 03  жовтня 2015 року в м. Кіровограді  за сприянням Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

 

 PresentationKirovograd

 

 


 

 

 

 

3 вересня 2015 року на базі ДП ДГ «Елітне» ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ім. В.Я. ЮР’ЄВА НААН був преведений науково-практичного семінар – День поля-2015 "Особливості вирощування пізніх зернових, зернобобових і технічних культур за умов змін у кліматі"

 

На семінарі були присутні представники Департаменту АПР ХОДА, районних управлінь агропромислового розвитку, керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств різних форм власності, установ мережі НААН, вищих навчальних закладів, комерційних структур, провідні співробітники наукових підрозділів ІР ім. В.Я.Юр’єва НААН (загальна кількість учасників – 60 осіб). На пленарній частині семінару було проведено ознайомлення учасників з  селекційними досягненнями Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та особливостями їх агротехніки, надані рекомендації щодо оптимізації площ озимих зернових культур та сортового складу пізніх сільськогосподарських культур, розглянули особливості фітосанітарного стану посівів пізніх ярих культур та важливість їх захисту в посушливих умовах.

 


На полігоні відбулося ознайомлення та огляд демонстраційно-технологічних посівів соняшнику, кукурудзи, проса та сої селекції ІР ім. В.Я.Юр’єва НААН, проведений огляд очисних ліній з підготовки високоякісного насіння кукурудзи та соняшнику. 

 


Програма семінару

 

 


 Схема проїзду

Proezd Elitne03092015

 

 

 


 

 

 

Sorochinci 2015

 

 

 

З 18 по 23 серпня Інститут рослинництва ім. В.Я Юр’єва НААН з метою представлення інноваційних розробок, популяризації насіння вітчизняної селекції, демонстрації досягнень сільського господарства та аграрної науки прийняв участь у Національному Сорочинському Ярмарку –2015, що пройшов. у с. Великі Сорочинці, Миргородського району, Полтавської області. Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН представив свою продукцію (селекційне насіння) в центральній експозиції Харківської області.

 

   

Sorochincy 2015 2

 

 

Фотографії надані Департаментом агропромислового розвитку Харківської області 

 


 

 

 

 

 Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН разом з Департаментом Агропромислового розвитку Харківської обласної Державної адміністрації та закладами Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Харківської області підготував Методичні рекомендації – «ОСІННІЙ КОМПЛЕКС ПОЛЬОВИХ РОБІТ В ГОСПОДАРСТВАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2015 р.»

 

Ознайомитись з методичними рекомендаціями

 

 


 

 

Ведеться прийом матеріалів на конференцію!

 

Запрошуємо Вас прийняти участь в роботі  Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи селекції, генетики та насінництва озимого жита», присвяченої 80-річчю від дня народження видатного селекціонера В.І.Худоєркаяка буде проведена 5   6 листопада 2015 року в Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН м. Харків, просп. Московський 142, головний корпус, велика зала.  

 

Докладніше про конференцію

 


 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про набір до аспірантури (докторантури) на 2015 рік

Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України

оголошує прийом до аспірантури і докторантури з відривом та без відриву від виробництва за спеціальностями:

06.01.05 – селекція і насінництво, 06.01.09 – рослинництво.Докладніше у розділі Аспірантура і докторантура

 

 


 

 

Вітаємо!

 

Посилаєву Оксану Олександрівну, Голову Ради Молодих Вчених Інституту рослинництва ім.. В.Я. Юр’єва, поздоровляємо  з отриманням  Диплома кандидата сільськогосподарських наук.

 

 


 

 

 

 IMG 0641

 

В Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН 23 липня проведено засідання Ради Асоціації «Українське насіннєве товариство», за участю науковців ІР ім. В. Я. Юр’єва НААН та представників Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної Державної Адміністрації. Голова Ради – Кириченко В.В., доктор сільськогосподарських наук, академік НААН, директор Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва, звернув увагу присутніх на необхідність активізації роботи по розширенню Асоціації  «Українське насіннєве товариство», включення до Асоціації науково-дослідних установ, малих та середніх підприємств різних форм власності, які виготовляють сертифіковане базове та добазове насіння.

 

На засіданні Ради підкреслили важливість контролю за сертифікацією насіння та необхідність ліцензування додаткових лабораторій для своєчасного проведення посівної озимих культур. Пропозиції сформовані на засіданні Ради направлено до Міністерства агропромислової політики та продовольства України.

 

 

IMG 0646

 

 


 

 

  Увага!

 

 Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва для підвищення ефективності співробітництва з науковими установами, дослідними господарствами, учбовими закладами та підприємствами, зацікавленими у впровадженні інноваційних селекційних досягнень нагадує про підготовку до закладання полігонів озимих культур у 2015 році.

 

 

Завантажити умови надання насіння до демонстраційних полігонів

 

 

 


 

 

 

Prezidia Naan

 

 

 

 17 липня 2015 року у м. Харкові відбулося виїзне засідання Президії Національної академії аграрних наук України з питання «Науково-організаційні засади селекції та насінництва польових культур в Україні».

 

 

Докладніше щодо виїзного пленарного засідання Президії НААН в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва

 

 


 

 

Відеозвіт щодо проведення обласного семінару щодо збирання ранніх зернових та зернобобових культур

 

 


 

 

В Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН 7-9 липня 2015 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи розвитку селекції та насінництва кукурудзи в умовах зміни клімату ».

 

konf kukur 1

 

 

В роботі конференції прийняли участь понад 40 осіб з Селекційно-генетичного інституту –  Національного центру насіннєзнавства і сортовивчення; ДУ Інституту сільського господарства степової зони; Інституту зрошуваного землеробства НААН; Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії» ім. О. Н. Соколовського; Національного Університету біоресурсів і природокористування України; РУП «Институт защиты растений» (Республіка Білорусь); Ляонінгської академії аграрних наук (Китайська народна республіка); Азербайжанский Научно-Исследовательский Институт Земледелия; наукові співробітники Національного центру генетичних ресурсів рослин України та наукових підрозділів ІР ім. В. Я. Юр'єва НААН,  заслухано 15 доповідей.

 

 

Учасники конференції ознайомились з виставкою досягнень та сучасними науковими виданнями учених інституту, демонстраційними посівами сортів і гібридів інституту, польовими дослідами селекційних підрозділів (лабораторії селекції і насінництва кукурудзи, соняшнику, ячменю, селекції гороху, сої, озимого жита, лабораторії селекції і фізіології озимої пшениці) та стаціонарними технологічними дослідами лабораторії рослинництва і сортовивчення. 

 

 

Учасники конференції відмічають:

 


1. Визнати роботу Міжнародної науково-практичної конференції «Стан і перспективи розвитку селекції та насінництва кукурудзи в умовах зміни клімату» ефективною у вирішенні проблеми розширення потенціалу селекційних розробок, удосконалення технологій вирощування та забезпеченні сталого виробництва продукції за мінливих умов зовнішнього середовища.

 

konf kukur 2

 
2. Відзначити значну організаційно-консолідуючу роль Інституту рослинництва ім.В.Я.Юр'єва НААН в подальшому нарощуванні ефективності та результативності селекційно-генетичних, імунолого-фітопатологічних та агротехнологічних досліджень на основі посилення інтеграціїз вітчизняними і закордонними установами.3. Виходячи із науково-методичних завдань фундаментальних досліджень ПНД НААН приділити увагу підвищенню рівня генетико-селекційних та біотехнологічних напрямів, спрямованих на удосконалення пошуків нових джерел та донорів цінних господарських ознак та інтенсифікації їх використання у створенні нових гібридів кукурудзи.4. Підвищити рівень досліджень з визначення механізмів адаптованості рослин до стресових факторів зовнішнього середовища, прояв ефекту гетерозису в зонах вирощування кукурудзи. Залучати у дослідження молекулярно-генетичні методи селекції, що дозволить прискорити створення та покращити якість оцінки вихідного матеріалу та підвищити конкурентоспроможність вітчизняних гібридів кукурудзи.5. Стимулювати співпрацю наукових установ та підрозділів над визначенням і вирішенням проблемних питань сучасної селекції шляхом об’єднання кадрово-ресурсного потенціалу в межах спільних проектів.6. Визнати, що в умовах економічної нестабільності необхідно залучати до вирощування сучасні вітчизняні гібриди кукурудзи, які забезпечують виробництво сталими врожаями в різних агроекологічних умовах. Сучасні біохімічні, фізіологічні та молекулярно-генетичні дослідження, які здатні перевести селекцію на новий рівень, є основою створення конкурентоспроможних гібридів.7. Про результати конференції проінформувати МінАПУ, МОН, НААН.

   

 

 konf kukur 3

 

 


 

 

 

 Oblasna narada 0207

 

 

Адміністрація та науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва  2 липня 2015 року  прийняли участь в  обласному семінарі-нараді з питань збирання ранніх зернових культур в господарствах Харківської області. Нарада була організована на базі Державного підприємства "Дослідне господарство "Елітне" Департаментом агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

 

 

Висвітлення обласної наради у ЗМІ:

 

Плани на врожай 

 

 


 

 

Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва НААН презентує  відео про сучасні озимі сорти  Харківської селекції

 

 


 

Інноваційні сорти соняшника від Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр'єва

 


 

 

Харківська область є однією з провідних в Україні за обсягами виробництвом зерна, в зв’язку з чим проведення комплексу збиральних робіт та підготовки до посіву під урожай 2016 року вимагає доброї логістичної підготовки, жорсткого дотримання технологічної дисципліни та динаміки збирання.Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва у співпраці з Департаментом агропромислового розвитку ХОДА та Центром наукового забезпечення агропромислового виробництва Харківської області підготував та видав методичні рекомендації: «Особливості збирання урожаю ранніх зернових та зернобобових культур в господарствах Харківської області у 2015 році».


Ознайомитись з методичними рекомендаціями

 

 

 

 


 

 

 

Konference Tymchyk 

 

 

 

26 червня 2015 року в Інституті рослинництва  ім. В.Я. Юр’єва НААН була проведена науково-практична конференція «Методологічні підходи та напрями реалізації технологічного забезпечення галузі рослинництва на інноваційній основі» з метою формування системного підходу до стратегічного розвитку галузі рослинництва. На конференції розглянуті питання методологічних напрямів трансферу технологічних інновацій, складові сучасних агротехнологій, проведення системного аналізу та моніторингу технологічного забезпечення галузі рослинництва.

 

 


 

 Chuguev den pola

 

 

26 червня 2015 р. на базі сільськогосподарського підприємства ПАТ «А/к Слобожанський» відбулася нарада активу Чугуївського району за участю керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, спеціалістів управління агропромислового розвитку Чугуївської районної державної адміністрації  та наукових співробітників Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва  щодо стану виконання робіт по догляду за посівами та заготівлі кормів, а також підготовки сільськогосподарських підприємств до збирання урожаю ранніх зернових культур у 2015 році.

 

 

 


 

 

 Podyaka Pogorelova

 

 

24-25 червня 2015 року Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва приймав участь у Всеукраїнському дні поля 2015, що проходила в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого (Київська область), з метою поширення новітніх техніко-технологічних рішень в агропромисловому комплексі України та залучення сільгосптоваровиробників до широкого використання сучасної техніки і технологій. На Виставково-інноваційному полігоні НААН була проведена презентація селекційних досягнень ІР ім. В.Я. Юр’єва. 

 

 


 

 

3 3 по 6 червня 2015 року Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН представляв свої наукові розробки як головна установа експозиції «Оліє-жировий комплекс та біосировина» (павільйоні №1) XXVII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2015»,що проводилась у м. Києві. На виставці заступником директора з наукової роботи Кобизєвою Любов Никифорівною (доктором сільськогосподарських наук), науковими співробітниками лабораторії маркетингових досліджень та трансферу інновацій Ожерельєвою Валентиною Миколаївною (канд. істор. наук),Токар Ігорем Володимировичем(канд. с.-госп. наук) було надано 70 консультацій щодо наукового забезпечення виробництва насіння сільськогосподарських культур.

 

За результатами виставка «АГРО-2015» Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН отримав золоту медаль VIP-рівня – в номінації «Кращий вітчизняний товар 2015 року».

 

 


 

 

На основі узагальнених багаторічних результатів досліджень Інституту рослинництва ім. В.Я. Юрєва НААН розроблена оптимізована, екологічно та економічно обгрунтована система контролювання бурянів у посівах сільськогосподарських культур з урахуванням едифікаторних параметрів культурних рослин і рівня присутності бурянів в агрофітоценозах. Методичні рекомендації забезпечують збільшення технічної ефективності контролювання забуряненості посівів на 15-20%, зменшення втрат урожайності на 10-35%, високу якість продукції, підвищення ректабельності виробництва на 5-20% від базової системи. 

 

Ознайомитися з методичними рекомендаціями можна у підрозділі "Консультації"

 

 

 

Увага!  Термін проведення  Міжнародної науково-практична конференції «Стан і перспективи розвитку селекції та насінництва кукурудзи в умовах зміни клімату» перенесено  на 7-9 липня 2015 року. Для участі у конференції необхідно до 10 червня 2015 року надіслати тези доповіді та реєстраційну форму.

Для іногородніх учасників передбачено проживання в готелі «Турист». З умовами та вартістю проживання можна ознайомитися на сайті http://hotel-turist.kh.ua/apartaments/Про необхідність бронювання просимо повідомити оргкомітет до 20 червня. 

 


 

Фахівцями лабораторії імунітету рослин до хвороб та шкідників Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН проведено обстеження посівів пшениці озимої, ярої та ячменю ярого наукової сівозміни інституту та ДП ДГ «Елітне». За результатами обстеження складена експрес-інформація.Ознайомитись з експрес-інформацією щодо фітосанітарного стану посівів озимим та ярих культур (на 19.05.2015 р.)
 

 


 

Інформація та рекомендації  щодо фітосанітарного стану посівів пшениці озимої Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН після обстеження посівів (на 12.05.2015 року). 

 

Завантажити інформацію щодо стану озимих

 

 


 

 

Вітаємо з Днем Перемоги!

 

pozdravleniya na 9 maya7

 

 


 

Провідний науковий співробітник Лабораторії рослинництва та сортовивчення ІР ім. В.Я.Юр’єва Авраменко С. В. надав консультації щодо необхідності  використання та своєчасного внесення добрив у телепрограмі «Село та люди» на телеканалі «Оріон».

 

Переглянути телепередачу «Село та люди»

 


 

 

 

Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН розроблені поточні рекомендації сільгосптоваровиробникам Харківської області станом на 27 квітня 2015 року. В них надається інформація щодо стану різних сортів озимих після весняних приморозків. Нагадується про необхідність інтегрованого підживлення та захисту озимих на різних стадіях кущення.Завантажити рекомендації сільгосптоваровиробникам (27.04.2015 р.)

 

 


 

 

23 квітня 2015 року відбувся практичний семінар: «Застосування енергозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур в сучасних умовах сільськогосподарського виробництва» на базі ДП ДГ «Правдинське» Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН.

В семінарі прийняли участь спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, начальники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, агрономи управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, представники науково-дослідних установ НААН України, представники обласних агропромислових формувань, організацій та відомств.   

 

 


 

 

З метою забезпечення організованого проведення комплексу весняно-польових робіт з урахуванням особливостей поточного року, надання рекомендацій технологічного характеру та сприяння у вирішенні інших нагальних питань сільгосптоваровиробників за ініціативи обласної державної адміністрації 3 квітня поточного року на базі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та центру наукового забезпечення АПВ Харківської області проведена обласна нарада з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році.

У роботі наради взяли участь фахівці департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники закладів регіонального центру наукового забезпечення АПВ Харківської області, територіальних органів Держсільгоспінспекції, Держветфітослужби, обласної філії ДУ «Держтрунтоохорона», Держрезервнасінфонду, Аграрного фонду, Аграрного союзу, Асоціації фермерів та приватних землевласників, сільськогосподарських підприємств, а також представники дистриб’юторів міндобрив, засобів захисту рослин, насіння та засобів масової інформації.

  

  Narada 0204

  


 

 

  
26 березня в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН в рамках затвердженої програми відбулася зустріч з членами Міжнародного Трейд-клубу.
 
На зустрічі були присутні: від Міжнародного Трейд-клубу -  дипломатичні працівники Німеччини, Канади, Китаю, Мексики, Польщі, відповідальні особи представництва Асоціації промисловців Азербайджану в м. Харкові, Литовської компанії UAB «Aurum album», компанії Ферит (Словаччина), від Інституту – адміністрація та провідні наукові співробітники.
 
З вітальним словом виступила Соня Крайчова, Президент Трейд-клубу, радник Посольства Словацької Республіки в Україні, яка ознайомила представників Інституту з метою створення Трейд-клубу та основними напрямками його діяльності.

Далі заступник директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юрє’ва з наукової роботи, Кобизєва Любов Никифорівна ознайомила гостей з історією створення Інституту, розповіла про основні напрямки теоретичних та практичних досліджень науковців Інституту, надала інформацію щодо переліку сільськогосподарських культур, по яких здійснюється селекція, існуючі напрями міжнародного співробітництва та перспективні його  форми.


Заступник директора з наукової роботи з генетичними ресурсами рослин, керівник Національного центру генетичних ресурсів рослин України Рябчун Віктор Кузьмович ознайомив шановних гостей з принципами роботи центру, проінформував про можливості розширення співпраці з іншими закордонними центрами генетичних ресурсів рослин.


Представник Мексики, Валера Карлос виявив зацікавленість щодо можливості співробітництва та відповідного обміну делегаціями, проведення зустрічей учених і агрономів між Інститутом рослинництва ім. В. Я. Юр’єва та мексиканськими науково-дослідними установами в напрямі селекції гібридів кукурудзи. Його було поінформовано про заплановане проведення в червні 2015 року Міжнародної конференції «Стан і перспективи розвитку селекції та насінництва кукурудзи в умовах зміни клімату».


Представники Китайської Народної Республіки та Азербайджану подякували за тісну взаємодію та висловили сподівання на подальший розвиток співпраці.
 

trade club 2015

 

 


 

 

Представник Інституту Огурцов Ю. Є., старший науковий співробітник лабораторії насінництва та насіннєзнавства, 26 березня 2015 року прийняв участь у нараді Чугуївської районної державної адміністрації, де висвітив питання сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур та якісного насіннєвого матеріалу.
    

 

 


 

 

 

 26 березня відбувся практичний семінар з питання проведення весняно-польових робіт,  на базі філії ПАТ «ДПЗКУ» «Ізюмський комбінат хлібопродуктів» (с. Капитолівка Ізюмського району) за участю сільгосптоваровиробників Ізюмського та Борівського районів Харківської області. В семінарі прийняли участь близько 40 представників підприємств,  голова Ізюмської районної держаної адміністрації, спеціалісти державної фітосанітарної інспекції Харківської області, представники компаній – виробників насіння та науковці Інституту ІР ім. В. Я. Юр’єва.

На пленарній частині з доповіддю щодо фітосанітарного стану посівів зернових культур та заходів його стабілізації у 2015 році виступила завідувач лабораторії імунітету рослин до хвороб та шкідників ІР ім. В. Я. Юр’єва, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Боровська І.Ю.
 

 

 


 

 

 

Інститут рослинництва ім. В. Я. Юрєва НААН прийняв участь у спеціалізованій виставці-ярмарку «УКРАЇНА АГРАРНА – 2015», яка проходила з 19 по 21 березня 2015 року  за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також  Національної академії аграрних наук України у м. Києві. Представники Інституту ознайомили гостей виставки з особливостями насінництва, технології вирощування та захисту зернових, зернобобових, круп’яних та технічних культур.

 

 


 

 

 

 Центром наукового забезпечення агропромислового виробництва Харківської області та Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації розроблені «Науково-організаційні заходи з проведення весняно-польових робіт в господарствах Харківської області у 2015 році (методичні рекомендації)»

 

Ознайомитись з методичними рекомендаціями

 

 


 

 

 

 

20 березня на базі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та центру наукового забезпечення АПВ Харківської області була проведена кущова регіональна нарада Харківської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської областейз питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році.

 

В роботі наради взяли участь відповідальні працівники Мінагрополітики та НААН України, директори (заступники директорів) департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, керівники регіональних центрів наукового забезпечення АПВ НААН України, територіальних органів Держсільгоспінспекції, Держветфітослужби, обласних філій ДУ «Держтрунтоохорона», обласних представництв Держрезервнасінфонду, Аграрного фонду, Аграрного союзу, Асоціації фермерів та приватних землевласників, керівників підприємств, дистриб’юторів засобів захисту рослин, насіння, міндобрив та представників засобів масової інформації.

 

З метою ознайомлення учасників наради з сучасними науковими розробками ІР ім. В.Я. Юр’єва в сфері селекції, насінництва та галузі рослинництва була організована виставка зразків насіння, снопового матеріалу, хлібців з озимих та ярих пшениці та тритікале, а також продемонстрована життєздатність монолітів озимих культур (пшениця, жито, ячмінь) залежно від сортового складу, попередників та строків сівби.

 

В ході пленарної частини наради згідно затвердженого порядку її проведення з інформаціями виступили Сень О.В. – заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – керівник апарату, Беккер М.Л. – заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, Іващенко О.О. – в.о. академіка-секретаря Відділення рослинництва НААН, Топчій В.М. – директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК,  провідні науковці Інституту –  Кириченко В.В., Рябчун Н.І., Петренкова В.П. Крім того, про стан підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт в регіонах доповіли директори департаментів агропромислового розвитку Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської обласних державних адміністрацій, які звернули увагу на об’єктивні труднощі із забезпечення господарств мінеральними добривами та обіговими коштами для придбання паливо-мастильних матеріалів та засобів захисту рослин.

 

 

 


 

 

 

8 berezny ua 


 


 

З 23 по 27 лютого 2015р. в Інституті рослинництва ім.В.Я. Юр’єва були проведені курси підвищення кваліфікації «Генетика кількісних ознак та інформаційне забезпечення селекційних і генетичних досліджень».

 

 


 

 

Інститут рослинництва ім.В.Я. Юр’єва, Національний центр генетичних ресурсів рослин України провели з 23 лютого по 27 лютого 2015 року  курси підвищення кваліфікації «Формування, ведення, ефективне використання колекцій генетичних ресурсів рослин».

 

 


 

 

20 лютого проведено Круглий  стіл «Технології вирощування насінницьких посівів озимих і ярих культур» за участю провідних науковців Інституту та фахівців агрономічної служби дослідних господарств мережі.

   

 


 

 

Науковці Інституту прийняли участь в роботі Круглого столу на тему «Пріоритетні напрями досліджень з оптимізації селекційного процесу створення конкурентоздатних сортів і гібридів овочевих і баштанних рослин та їх науково-методичний супровід», який відбувся 19 лютого 2015 року в Інституті овочівництва і баштанництва НААН. Лабораторією стійкості до біотичних та абіотичних чинників; НЦГРУ; та лабораторією науково - методологічного забезпечення та інтелектуальної власності Інституту рослинництва ім.В.Я.Юр’єва НААН проведено розгорнуту презентацію  у форматі майстер-класу та тренінгу за напрямами результативної роботи . Виділені ключові вектори та алгоритми покращення роботи.

 

 


 

 

Інститут рослинництва ім. В .Я. Юр'єва НААН приймав участь у 11-й спеціалізованій виставці «Фермерське господарство-2015 », яка проходила з 19 по 22 лютого  у Харківському Палаці спорту.

 

 


 

 

18 лютого у форматі круглого столу проведено робочу нараду між лабораторіями якості зерна; селекції озимої пшениці;  рослинництва і сортовивчення; та науково-методологічного забезпечення та інтелектуальної власності Інституту рослинництва ім.В.Я. Юр’єва НААН і лабораторією хліба та хлібопродуктів Харківського державного університету харчових технологій і торгівлі. Відпрацьовані стратегічні та перспективні  питання побудови сировинної бази хлібобулочної галузі України. Виділені напрями розгортання науково-технічної співпраці.

  

     


    

Нове! Відео щодо використання гібридів харківської селекції 

 

 


   

  

6 лютого 2015 року лабораторією науково-методологічного забезпечення та інтелектуальної власності Інституту рослинництва ім. В .Я. Юр'єва НААН проведено короткотермінове навчання та майстер клас О.М.Сумця –головного редактора журналу "Логістика" за напрямами "Логістика та агрологістика". В навчанні були задіяні 37 співробітників ІР НААН , ХНТУСГ ім. П. Василенка, Асоціації селекції і насінництва соняшнику, фірми "Нономікс", громадської організації "Овна".

     

Майстер-клас та навчання відкривають систему заходів з активізації інноваційно-інвестиційного розвитку ІР НААН згідно "Програми інноваційно-інвестиційного розвитку ІР НААН та його мережі до 2016 р."

    

Наступний круглий стіл з проблематики розвитку інноваційних підходів сировинної бази хлібобулочної галузі заплановано на початок березня.

  

     

  


  

  

5 лютого 2015 р. отримано підтвердження ДАК України щодо статусу Вісника ЦНЗ АПВ Харківської області як фахового видання ДАК України за сільськогосподарськиминауками.

  

  


  

  

У зв᾽язку з чисельними зверненнями клієнтів щодо укладання додаткових угод до Ліцензійних договорів, повідомляємо, що з метою забезпечення дотримання вимог ст. 12 та 13 Закону України «Про насіння і садивний матеріал», наказу Міністерство аграрної політики та продовольства України від 20.02.2013 р. № 115 «Про затвердження Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, Положення про Державний реєстр виробників насіння і садивного матеріалу», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 18 березня 2013 р. за № 435/22967, для укладання додаткової угоди до Ліцензійного договору на використання сорту рослин, занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні, виключне майнове право власності на які належить Інституту рослинництва ім. В.Я. Ю'рєва НААН, необхідно надати до Інституту на офіційному бланку господарства інформацію щодо:

  

- обсягів виробництва та реалізації насіння відповідного сорту (сортів) згідно з ліцензійним договором у 2017 році (добазового, базового та сертифікованого) по господарству за формою:

  

  

Культура

Сорт

Генерація (репродукція) насіння

Обсяги виробництва насіння у 2017 році, тонн

Обсяги реалізації насіння у 2017 році, тонн

план

факт

1

2

3

4

5

6

           

  

  

- програми господарства з виробництва насіння відповідного сорту (сортів)  у 2017 році (добазового, базового та сертифікованого) за формою:

  

  

Культура

Сорт

Генерація (репродукція) насіння

Потреба в оригінальному насінні,тонн

Обсяги виробництва,

тонн

1

2

3

4

5

         

  

  

Інформація повинна бути надана за Вашим підписом і завірена печаткою господарства.

  

  

Завантажити орієнтовну форму листа 

  

  


  

  

З 02 лютого по 06 лютого 2015 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва  проходили  навчання  для головних агрономів управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та господарств районів усіх форм власності. Організатори навчання – Департамент агропромислового розвитку ХОДА та Інститут рослинництва ім. В.Я Юр’єва НААН.

  

  


  

  

До уваги!

  

Щодо формування науково-технологічних демонстраційних полігонів

  

  

З метою удосконалення та підвищення ефективності  системи інноваційного провайдингу наукової продукції  в питаннях організації роботи по формуванню науково-технологічних демонстраційних полігонів ярих і озимих культур у 2016-2017 рр. в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН створений  Порядок надання ярих і озимих культур для закладання демонстраційних полігонів  наукових установ та дослідних господарств системи НААН, учбових організацій, інших організацій і підприємств.

  

  

Завантажити умови надання насіння

  

  


  

            

       29.01.2015 року заступник директора з наукової роботи Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН, доктор сільськогосподарських наук Любов Никифорівна Кобизєва в інтерв’ю газеті «Слобідський край» розповіла в якому стані знаходяться озимі Харківщини та нагадала про необхідність проведення зимового моніторингу посівів.

  

Ознайомитися з інтерв’ю

 

  


  

28 січня 2015 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН відбулась робоча нарада з питань насінництва в зв’язку із змінами порядку проведення сертифікації насіння та садивного матеріалу Державною Інспекцією сільського господарства України. З доповіддю виступив Буряк Ю.І., зав. лаб. насінництва і насіннєзнавства, в якій надав інформацію про нові вимоги щодо оформлення нормативної та звітної документації з насінництва сільськогосподарських культур. В нараді взяли участь завідувачі наукових лабораторій та провідні вчені інституту, агрономи та фахівці дослідних господарств мережі інституту. 

  


  

28 січня 2015 р. були проведені збори Ради молодих вчених Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН. З доповіддю на тему «Основи ділової презентації» виступив Усов О.М., інтегровану доповідь на тему «Озима пшениця: генетичні ресурси, селекція, технологія вирощування, якість зерна» провели  Кочуров Я. В., Аліпов В. О.Чугаєв С. В., Курілов О. С.Сахно Т. В.

  


  

27 січня 2015 року заступником директора з наукової роботи Кобизєвою Л.Н. прийнято участь у селекторній нараді під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України  Павленка О.М. з питань стану підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та їх забезпеченості матеріально-технічними ресурсами. Нарада організована Департаментом агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

  


  

27 січня 2015 року директором інституту Кириченком В.В. прийнято участь у нараді Міністерства аграрної політики та продовольства України  з питань законодавчого забезпечення галузі насінництва та інших питань функціонування ринку насіння, яка відбулась під головуванням Міністра Мінагрополітики Павленка О.М.

  


  

27 січня 2015 року заступником директора з наукової роботи Кобизєвою Л.Н. прийнято участь у нараді Харківської обласної державної адміністрації з питань підбиття підсумків роботи сільського господарства Харківської області у 2014 році, перспектив 2015 сільськогосподарського року та змін, внесених до Податкового кодексу України. На нараді Л.Н. Кобизєва виступила з доповіддю, в якій висвітлила результати аналізу стану озимих культур в Харківській області та рекомендовані заходи щодо їх моніторингу.

  


   

   

24 січня 2015 р. проведено робочу зустріч у форматі круглого столу з фахівцями фірми "Малтюроп" з проблематики розвитку інноваційних підходів сировинної бази пивоварної галузі. 

  

  


  

          21 січня 2015 року Радою Молодих Вчених була проведена екскурсія в Інститут проблем кріобіології та кріомедицини.  

  


  

  

NY ua

  


  

На сайті розміщена інформація, щодо конференцій, які проходять в інших закладах . Вона знаходиться у меню «Конференції» –  «Конференції, які проводяться в інших закладах»

  


  

Оновлено п ідрозділ сайту «Каталог продукції»:  розміщені прайс-листи на насіння ярих культур під урожай 2015 року.

  


  

4 грудня 2014 року відбулися збори Ради молодих вчених Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН.

На порядку денному розглядалися таки питання: 

  

1. Доповідь Васько Н. І. про підготовку  збірника «Селекція та насінництво» до вступу до інформаційної бази даних Scopus»

  

2. Доповідь Косенко Р. О. на тему: «Рекомендації щодо стилістики, правопису та оформлення наукової статті»

  

3. Поточні питання

  


  

  

Щиро вітаємо працівників сільського господарства з  професійним святом – Днем працівників сільського господарства України!

  

Сільське господарство в нашій країні – особлива, найбільш соціально значуща складова національної економіки, яка надійно гарантує продовольчу безпеку держави, а іншими словами – мир, злагоду та добробут. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра та наснаги.

  

Вітаємо співробітників та колег , які з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства України, за сумлінну працю, високу професійну майстерність нагороджені:

  

  

Почесною грамотою Національної академії аграрних наук України:

  

Рябчун Віктор Кузьмич – заступник директора з наукової роботи з генетичними ресурсами рослин;

  

Ожерельєва Валентина Миколаївна – провідний науковий співробітник лабораторії маркетингових досліджень та трансферу інновацій;

  

Почесною грамотою Міністра аграрної політики і продовольства :

  

Боровська Ірина Юріївна – завідувач лабораторії стійкості о біотичних чинників;

  

  

Подякою Харківської обласної державної адміністрації:

  

Мірчєв Іван Іванович – провідний фахівець-механік лабораторії забезпечення польових та лабораторних досліджень;

  

  

Почесною грамотою Харківської районної державної адміністрації:

  

Василенко Антоніна Олександрівна – провідний науковий співробітник лабораторії селекції гороху;

  

Несміян Анатолій Іванович – тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва лабораторії забезпечення польових та лабораторних  досліджень;

  

Бірюков Сергій Дмитрович – тракторист-машиніст  сільськогосподарського виробництва лабораторії забезпечення польових та лабораторних  досліджень;

Почесною грамотою адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради:

 Єгорова Наталія Юріївна – провідний науковий співробітник лабораторії маркетингових досліджень та трансферу інновацій;

Подякою адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради:

Єрофеєнко Марина Федорівна – провідний бухгалтер віділу бухгалтерського обліку та звітності;

Почесною грамотою Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН:

Директор ДП «ДГ «Елітне» ІР НААН» – Орлов Віталій Володимирович;

Директор ДП «ДГ «Правдинське» ІР НААН» – Ситник Юрій  Володимирович

Директор Устимівської дослідної станції рослинництва ІР НААН –  Харченко Юрій Вікторович.

Поздоровляємо нагороджених Почесною грамотою Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН співробітників ДП «ДГ «Елітне» ІР НААН»:

Кучеренка Романа В’ячеславовича – начальника гаражу;

Гусь Олега Михайловича –  слюсаря зернотоку;

Калюжного Миколу Володимировича – водія.

Також поздоровляємо  співробітників Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН нагороджених з нагоди професійного свята - Дня працівників сільського господарства України за трудові успіхи, сприяння розвитку аграрного сектору

Почесною грамотою Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН:

Герасимова Миколу Веніаміновича – агронома лабораторії інтродукції та зберігання генетичних ресурсів рослин;

Герасименка Валерія Володимировича – агронома лабораторії генетичних ресурсів зернобобових та круп’яних культур;

Потьомкіну Лідію Максимівну – агронома лабораторії генетичних ресурсів зернобобових та круп’яних культур;

Твердохліб Олену Володимирівну – старшого наукового співробітника лабораторії генетики і біотехнології;

Сахно Тамару Володимирівну – молодшого наукового співробітника лабораторії якості зерна;

Чугаєва Сергія Вікторовича – наукового співробітника лабораторії стійкості до біотичних чинників;

Іванову Валентину Миколаївну – агронома лабораторії селекції і фізіології озимої пшениці;

Дем’яненко Світлану Борисівну – молодшого наукового співробітника лабораторії селекції та генетики озимого жита;

Босюк Олену Олександрівну – молодшого наукового співробітника лабораторії селекції та генетики озимого тритикале;

Трачук Вікторію Миколаївну – лаборанта лабораторії селекції ярої пшениці;

Щеченко Олену Євгеніївну – молодшого наукового співробітника лабораторії селекції ярого тритикале;

Зимогляда Олексія Вікторовича – молодшого наукового співробітника лабораторії селекції і генетики ячменю;

Деркач Ірину Борисівну – наукового співробітника лабораторії селекції а насінництва кукурудзи;

Штельму Андрія Михайловича – агронома лабораторії селекції гороху;

Ряшина Романа Олександровича – агронома лабораторії селекції і генетики соняшнику;

Бєган Олену Іванівну – агронома лабораторії селекції і генетики соняшнику;

Герасимчук Віру Михайлівну – лаборанта селекції  сої;

Хрипко Любов Василівну – лаборанта лабораторії селекції проса;

Волошину Світлану Михайлівну – агронома лабораторії насінництва та насіннєзнавства;

Гутянського Романа Анатолійовича – старшого наукового співробітника лабораторії рослинництва і сортовивчення;

Токаря Ігоря Володимировича – старшого наукового співробітника лабораторії маркетингових досліджень та трансферу інновацій;

Гребенюк Ірину Валеріївну –  наукового співробітника лабораторії науково-методологічного забезпечення та інтелектуальної власності;

Шелякіна Володимира Івановича – інженера по приладах відділу головного енергетика;

Кираша Валерія Миколайовича – водія гаражу

Чернету Олександра Миколайовича – сторожа відділу матеріально-технічного постачання та господарчої діяльності;

Григорова Анатолія Миколайовича – сторожа відділу матеріально-технічного постачання та господарчої діяльності.


field-1367962-h-2 


13 листопада 2014 року о 10-00 відбулося засідання Ради молодих вчених Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.


 

В ІР ім. В. Я. Юр'єва НААН розроблені інноваційно-інвестиційні проекти у форматі бізнес-планів:

1). «Методологічне  забезпечення напрямів трансферу технологічних інновацій в галузі рослинництва». Використання спеціалізованих гібридів в якості сировинних джерел покриває витрати за 3-4 роки.

2). «Технологічне забезпечення інвестиційно привабливих напрямів галузі рослинництва за рахунок трансферу селекційно-насінницьких інновацій». Реалізація бізнес-проекту дозволить: 1) істотно на 40-60% скоротити витрати фунгіцидів при затарюванні, зберіганні, транспортуванні і висіву насіння; 2) підвищити урожайність сільськогосподарських культур на 12-25%; 3) значно покращити умови праці насінників; 4) знизити рівень забрудненості навколишнього середовища.

3). «Аналіз та наукове супроводження оліє-жирового комплексу диверсифікованими сировинними ресурсами». Реалізація бізнес-проекту дозволить: оптимізувати структуру вирощування олійних культур на користь підвищення родючості ґрунтів; за рахунок стабільного експорту продукції олійних культур забезпечити фінансовий  стан держави.

4). «Підвищення рівня конкурентних переваг в зерновій галузі за рахунок трансферу гібридів кукурудзи нового покоління, адаптованих до енергозберігаючих технологій».  Реалізація бізнес-проекту дозволить забезпечити сировиною підприємства по виробництву біоетанолу.

5). «Підвищення ефективності виробництва  рослинного білку за рахунок впровадження серії спеціалізованих сортів зернобобових культур». реалізація бізнес-проекту дозволить забезпечити завантаження виробничих потужностей підприємств харчової промисловості.

З питаннями щодо співробітництва звертатися:

Телефон: (057) 392-13-43; 392-12-85; 392-50-92; 392-00-50;

Факс: (057) 779-84-17; 779-77-63; 392-50-92

Адреса інституту:  пр. Московський 142, м. Харків, Україна, 61060.

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it


Національна академія аграрних наук

 Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва,

Національний центр генетичних ресурсів рослин України

 Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М. ІВавілова

 8-9 жовтня 2014 р. провели 

  Міжнародну наукову нараду

  «ЗБАГАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ РОСЛИН»

На конференції були обговорені питання:

 Інтродукція та залучення нових зразків генофонду;

 Створення нових форм рослин (напрями, вихідний матеріал, методи, результати);

 Формування колекцій  генетичного різноманіття рослин;

 Оцінка зразків генофонду за господарськими та біологічними властивостями;

 Напрями, методи, результати використання колекцій і зразків генофонду.

 Ідентифікація, генотипування зразків генетичної різноманітності

 Зберігання зразків генетичного різноманіття.

ПОСТАНОВА

Міжнародної наукової конференції «Збагачення генетичного різноманіття рослин»

9 жовтня 2014 р.                                                                       м. Харків, Україна

На конференції, яка проходила 8 та 9 жовтня 2014 р. в Інституті рослинництва у  місті Харкові, були представлені: 32 установи з України, Білорусі, Росії та Азербайджану; 98 тез доповідей з таких питань: інтродукція та залучення нових зразків генофонду; створення нових форм рослин; оцінка зразків генофонду за господарськими та біологічними властивостями; формування колекцій генетичного різноманіття рослин; ідентифікація, генотипування зразків генофонду; збереження зразків генетичного різноманіття

У роботі конференції взяли участь 63 особи з 10 установ, навчальних закладів України та приватні селекціонери. Зроблено 36 доповідей з означеної вище тематики.  Заслухавши та обговоривши доповіді учасників, Міжнародна наукова конференція відзначає наступне.

Україна є однією з найбагатших країн світу за наявністю та використанням генетичного різноманіття рослин. Збагачення цього різноманіття новими носіями, джерелами та донорами цінних господарських і біологічних ознак є необхідним для подальшого прогресу вітчизняної і світової селекції, рослинництва, фундаментальноїта прикладної науки, освіти та інших напрямків людської діяльності.

Збір, створення та збереження зразків генетичного різноманіття рослин має першочергове значення для стабільного забезпечення продовольством.

Системне вивчення генетичного різноманіття рослин, формування та реєстрація колекцій – запорука сталого забезпечення селекції вихідним матеріалом.

У селекційних і науково-дослідних установах України, Росії, Білорусі, Азербайджану та інших країн проводиться велика і різностороння робота зі збагачення генофонду рослин. При цьому використовуються різні шляхи: інтродукція сортів і форм рослин - як природних, так і селекційних; створення нових форм як традиційними методами (гібридизація, мутагенез), так і сучасними – трансгенез (Уманський національний університет садівництва), використанням самоклональної мінливості у культурі калюсів (Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла НААН). Ведуться роботи з розширення сортименту вирощуваних культур шляхом залучення зразків нетрадиційних і малопоширених культурних рослин (Національний центр генетичних ресурсів рослин України НЦГРРУ – спельта, полба, пшениця кульозерна; Інститут олійних культур – льон олійний, сафлор, кунжут; Уманський національний університет садівництва, Інститут генетичних ресурсів АН Азебайджану – спельта; дослідна станція «Маяк» - індау, естрагон та ін.); нових напрямів селекції і використання традиційних культур (роботи Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН з пшениці кондитерської, тритикале для покращення хлібопекарських властивостей, ячменю безостого і голозерного, жита гібридного, кукурудзи амілозної та воскоподібної, соняшнику із зміненим жирнокислотним складом та кондитерського соняшнику; Селекційно-генетичного інституту НААН з кондитерської та технічної пшениці, голозерного ячменю). Створення цінних нових форм культурних рослин здійснюють як селекційні та наукові установи, навчальні заклади, так і приватні селекціонери, прикладом чого є роботи СПД-ФО Соломенцев С.

Важливим етапом у встановленні селекційної та наукової цінності залучених і створених зразків генофонду є виявлення генетичної основи цінних ознак, що здійснюється за допомогою білкових та ДНК маркерів, зокрема генів, що контролюють стійкість до хвороб, якість зерна, тип розвитку та ін. ознаки (Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Селекційно-генетичний інститут НААН, Білгородський інститут сільського господарства РАСГН). Дослідженнями охоплені різні культури і види рослин: зернові, круп’яні, зернобобові, овочеві, плодові, ягідні, кормові, декоративні, у т.ч. дикорослі родичі сільськогосподарських культур як джерела цінних генів (Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Селекційно-генетичний інститут НААН, Інститут захисту рослин НААН, Інститут харчової біотехнології і геноміки НАН України, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка та ін.).

Найбільш ефективним шляхом використання і збереження нових інтродукованих і створених зразків є включення їх до базових, ознакових, генетичних та інших типів колекцій. Роботи з цього напряму представлені Національним центром генетичних ресурсів рослин України (пшениця, горох, соя, соняшник), Устимівською дослідною станцією рослинництва (кукурудза, просо, гречка, чина), Інститутом картоплярства НААН (картопля), Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААН (овес, вика), Інститутом зрошуваного землеробства НААН (бавовник, люцерна), Дослідною станцією луб’яних культур (льон), Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки (томат).

Слід відзначити високий рівень і результативність діяльності НОУ «Колос» Республіки Білорусь зі збагачення, збереження, формування та використання у навчально-виховному процесі зразків генофонду сільськогосподарських культур.

Велику увагу учасниками наради приділено тривалому зберіганню ex situ зразків генофонду, яке здійснюється у Національному сховищі зразків генофонду в НЦГРРУ, у дублетному сховищі Устимівської дослідної станції, на Дослідній станції луб’яних культур, в активних колекціях інших установ. Цінними і перспективними є дослідження з кріоконсервації меристематичних тканин рослин зразів генофонду рослин при повільному охолодженні (Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України).

Разом з цим, у діяльності зі збагачення генетичного різноманіття є серйозні проблеми.

Відсутня достатня законодавча база роботи з генетичними ресурсами рослин.

Роботи з розкриття потенціалу цінних ознак зразків генофонду недостатньо забезпечені лабораторним обладнанням і малогабаритною технікою.

Проведенню зборів зразків генофонду рослин на території України перешкоджає відсутність спеціального транспортного засобу. Інтродукція зразків з-за кордону стримується необхідністю одержання дозволів на ввезення зразків, ускладненими митними процедурами.

Роботи з трансгенозу, генетичного маркування та ідентифікації зразків генофонду ще нечисленні внаслідок недостатнього матеріального та фінансового забезпечення. Це стримує перехід на сучасний рівень селекції, фундаментальних і прикладних досліджень.

Існує низка проблем у зберіганні насіння в Національному сховищі, підтриманні у живому стані в польових колекціях зразків культур, що репродукуються вегетативно. Нагальним питанням є будівництво сучасного Національного сховища зразків генофонду рослин України.

Не вирішуються питання, пов’язані з міжнародною співпрацею зі збагачення генетичного різноманіття рослин, зокрема у Європейській кооперативній програмі з генетичних ресурсів рослин. Україна має підтримати Міжнародну угоду з генетичних ресурсів рослин для виробництва продовольства та ведення сільського господарства, бути повноправним членом світового співтовариства з їх збереження та використання.

Залучення талановитої молоді до наукової роботи стримується не вирішеними питаннями належного забезпечення умов проведення досліджень, стажування у передових наукових установах світу, забезпечення житлом.

Анексія Автономної республіки Крим та воєнні дії на Донбасі завдали шкоди рослинному різноманіттю, призвели до порушення традиційних зв’язків з вченими Луганської та Донецької дослідних станцій, Інститутом винограду і вина «Магарач» НААН, Інституту сільського господарства Криму НААН, Нікітського ботанічного саду НААН та ін.

Конференція постановила наступне.

1.Учасникам конференції спрямовувати свою діяльність на підвищення рівня і результативності роботи зі збагачення генетичного різноманіття рослин. При цьому, поряд із традиційними методами, в інтродукції використовувати сучасні інформаційні технології; при створенні нових форм методи біотехнології.

2.   Посилити методологічну роботу зі створення та диференціації зразків генетичних ресурсів рослин за ознаками адаптивності до біо- та абіотичних чинників середовища.

3.Вважати ефективним шляхом зосередження, використання і збереження різноманіття рослин формування базових, ознакових, генетичних, спеціальних, робочих та ін. колекцій. При оцінці зразків генофонду рослин за комплексом ознак приділяти увагу виділенню джерел і донорів цінних ознак, еталонів рівнів прояву окремих ознак і їх поєднань як основи для формування різних типів колекцій.

4.   Проводити обстеження культурної та дикорослої флори у регіонах своєї діяльності з метою виявлення нових цінних форм; закріплювати ці форми у колекціях своїх установ і передавати на реєстрацію у Національний генбанк рослин України. Залучати зразки генофонду культурних рослин для органічного харчування.

5.   Реєструвати цінні залучені та створені форми рослин, а також колекції в НЦГРРУ. При використанні створених і залучених до колекцій зразків генофонду дотримуватись принципів реалізації прав авторів і власників.

6.  Посилити співпрацю установ Національної академії аграрних наук України з установами Національної академії наук України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України та ін. відомств у галузі збагачення, збереження та ефективного використання генетичного різноманіття рослин.

7.  Доручити НЦГРРУ  Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН звернутися до компетентних керівних органів з клопотанням про вирішення питань:

-   розгляду і прийняття Законів України «Про генетичні ресурси рослин» і «Про приєднання до Міжнародної угоди про генетичні ресурси рослин для виробництва продовольства і ведення сільського господарства»;

-      будівництва сучасного за технічним рівнем Національного сховища зразків генофонду рослин України;

-  підтримки участі вчених України у Європейській кооперативній програмі з генетичних ресурсів рослин та інших програмах міжнародного співробітництва;

-   матеріально-технічного і кадрового забезпечення робіт зі збагачення генетичного різноманіття рослин на сучасному рівні.

8.Сприяти більш тісному дво- та багатосторонньому співробітництву установ і окремих вчених країн-учасниць наради у роботі зі збагачення, збереження та використання генетичного різноманіття рослин.

Голова наукового комітету конференції                       В.В. Кириченко

Голова оргкомітету конференції                                     В.К. Рябчун8 вересня 2014 року у Великобурлуцькому районі Харківської області на базі ДП «ДГ «Червона Хвиля» відбулася нарада з питань комплексу осінньо-польових робіт 2014 року.


4 вересня 2014 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН  відбувся науково – виробничий семінар «Селекція і насінництво кукурудзи - основний фактор підвищення валового виробництва зернових культур».

На семінарі були представлені результати робіт із селекції та насінництва кукурудзи.

Учасники семінару оглянули та ознайомилися із демонстраційно-технологічними посівами кукурудзи селекції ІР ім. В.Я.Юр’єва НААН.

РІШЕННЯ Науково-виробничого семінару

«Селекція і насінництво кукурудзи – основний фактор підвищення валового виробництва зернових культур», який відбувся в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН 4 вересня 2014 р.

Учасниками науково-виробничого семінару заслухано 4 доповіді провідних науковців Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН.  В доповідях висвітлено широке коло питань щодо ролі селекції і насінництва кукурудзи як основного фактора підвищення валового виробництва зернових культур, створення нових гібридів кукурудзи харківської селекції; розглянуто фітосанітарний стан посівів кукурудзи та заходи його захисту; встановлено проблеми в системі технологічного забезпечення вирощування кукурудзи.

Учасниками науково-виробничого семінару обговорено проблеми cортових ресурсів кукурудзи, а також стан та перспективи розвитку насінництва кукурудзи в Харківській області.

Учасниками науково-виробничого семінару відмічено, що зростаюче виробництво насіння кукурудзи в останні роки обумовлене не тільки розширенням площ посіву, а й збільшенням врожайності однієї з основних зернових культур України, що в свою чергу відбулося завдяки освоєнню сучасних наукових розробок, більш повної реалізації генетичного потенціалу нових гібридів, удосконаленню захисту рослин від шкідливих організмів, освоєнню нових технологій вирощування високоякісного насіння цієї культури.

Учасники науково-виробничого семінару відмічають:

1. Визнати актуальною роботу науково-виробничого семінару «Селекція і насінництво кукурудзи – основний фактор підвищення валового виробництва зернових культур» у вирішенні проблеми підвищення валового виробництва кукурудзи.

2. Відзначити значну організаційно-консолідуючу роль Інституту рослинництва ім.В.Я.Юр'єва НААН в подальшому нарощуванні ефективності та результативності селекційно-генетичних та імунолого-фітопатологічних досліджень в селекції і насінництві кукурудзи з установами НААН України, НАН, ВНЗ.

 

3. Виходячи із науково-методичних завдань фундаментальних досліджень ПНД НААН при створенні нових гібридів кукурудзи, приділити увагу підвищенню рівня генетико-селекційних напрямків, направлених на удосконалення пошуків нових джерел кукурудзи, стійких до біотичних та абіотичних чинників, зокрема посухостійких, з швидкою вологовіддачею. Підвищити рівень досліджень механізмів адаптованості до стресів рослин на різні агрокліматичні умови, прояв ефекту гетерозису в зонах вирощування кукурудзи, вплив біотичних чинників на генетичні плазми різного походження.

4. Визнати, що в умовах сучасного АПВ основні складові технології вирощування кукурудзи на зерно та силос − це виробництво зерна та забезпечення тваринництва зеленою масою. Розрахунки господарського потенціалу урожайності кукурудзи по зонах України показують, що додержання технологічних операцій за відповідною оптимізацією прийомів вирощування дають стабільні врожаї зерна.

5. В зв’язку із закінченням терміну сертифікації контрольно-насіннєвої лабораторії Державної інспекції с.-г. Харківської області та невизначеністю з режимом її роботи в зимовий період  2014-2015 рр. існує загроза закінчення дії сертифікатів на насіння ще до закінчення реалізації насіння без можливості їх подальшого та своєчасного поновлення. Тому учасники семінару порушують клопотання до Відділення рослинництва НААН в разі виникнення тривалих перерв у роботі лабораторії сприяти отриманню дозволу на подовження терміну дії сертифікатів на насіння до 6 місяців.  Учасники семінару стурбовані подібною ситуацією і пропонують взяти під контроль дану ситуацію і клопотати про забезпечення своєчасного проведення сертифікації контрольно-насіннєвої лабораторії Державної інспекції с.-г. в Харківській обл.

6. Система визначення біологічної урожайності та фітосанітарного моніторингу є дієвим механізмом і виробничим ресурсом. За рахунок аналітично-прогнозних дій значно підвищується рівень конкурентоспроможності вітчизняної аграрної продукції з рішенням ключових завдань біологічної, технологічної та продовольчо-сировинної безпеки України.

7. Про результати конференції проінформувати МінАПУ, МОН, НААН, профільні установи. 


ПОЗДОРОВЛЯЄМО

 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки за 2013 рік

 за наукову роботу:

«РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ  І ФОРМУВАННЯ БАНКУ

ГЕНЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ  ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР УКРАЇНИ»

 Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН :

1). Кириченко Віктор Васильович – директор, доктор с.-г. наук, професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України, головний науковий співробітник лабораторії селекції і генетики соняшнику;

2). Рябчун Віктор Кузьмич - кандидат б.н., с.н.с., заступник директора з наукової роботи з генетичними ресурсами рослин, керівник Національного центру генетичних ресурсів рослин України;

3). Петренкова Віра Павлівна - доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, головний науковий співробітник лабораторії стійкості до біотичних чинників;

4). Кобизєва Любов Никифорівна - доктор с.-г. наук, с.н.с., заст. директора з наукової роботи, зав. лабораторії генетичних ресурсів зернобобових, круп’яних культур і соняшнику;

5). Кузьмишина  Наталія Василівна - кандидат с.-г. наук, с.н.с., завідувач лабораторії інтродукції та зберігання генетичних ресурсів рослин Національного центру генетичних ресурсів рослин України;

6). Богуславський Роман Львович - кандидат б. н., с.н.с, провідний науковий співробітник лабораторії інтродукції та зберігання генетичних ресурсів рослин Національного центру генетичних ресурсів рослин України.

 Устимівська дослідна станція рослинництва ІР НААН:

1). Харченко Юрій Вікторович - директор, кандидат с.-г. наук, с.н.с., завідувач лабораторії зернобобових, круп'яних культур та кукурудзи.

2). Кір΄ян Віктор Михайлович - кандидат с.-г. наук, с.н.с., заступник директора з наукової роботи, завідувач лабораторії генетичних ресурсів зернових культур.

 Інститут фізіології рослин і генетики НАН України:

1). Оксьом Володимир Полікарпович - кандидат б. н., науковий співробітник

2). Маменко Петро Миколайович - кандидат б. н., старший науковий співробітник.


22 серпня 2014 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН спільно із Харківською обласною державною адміністрацією був проведений обласний семінар «Технологія виробництва продовольчого зерна високої якості».

В роботі семінару прийняли участь 122 спеціалісти (в тому числі: керівники обласних профільних управлінь, підприємств, організацій та наукових установ − 14; начальники управлінь АПР райдержадміністрацій  − 27, керівники агропідприємств – 81 ).

Розглянуто широке коло питань та стратегічних напрямів ефективного функціонування зернового комплексу Харківської області  та необхідного рівня науково-технологічного супроводження

За результатами семінару прийнято рішення.  Підготовлено наукове видання з якісного проведення комплексу осінньо- польових робіт під урожай 2015 р.


Орієнтир – інноваційні сорти

      Наполеглива робота селекціонерів Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН в напрямку створення сортів пшениці озимої зимостійкістю не нижче, ніж 7-8 балів та адаптованих для вирощування як у Лісостеповій, так і у Степовій зонах України, дає позитивні результати.

     У поточному році в ДП «ДГ «Червона хвиля» Великобурлуцького району Харківської області урожайність пшениці озимої м’якої сорту Досконала, розміщеної  на площі 54 га, склала 7,35 т/га; пшениці озимої м’якої сорту Альянс (54 га) – 6,32 т/га; пшениці озимої м’якої сорту Розкішна (56 га) – 6,20 т/га.

     Результати випробувань, проведених у 2014 році науковцями Інституту, засвідчили конкурентоспроможність інноваційних сортів пшениці озимої м’якої селекції Інституту: Астет (8,95 т/га), Альянс (9,24 т/га), Розкішна (8,25 т/га), Фермерка (8,73 т/га), Запашна (9,36 т/га), рівень врожайності яких на 20-25% перевищує визнаний стандартом сорт Подолянка.

     Цього року на демонстраційних полігонах Інституту сільського господарства Причорномор’я НААН (Одеська обл.) та Асканійської дослідної станції Інституту зрошувального землеробства НААН (Херсонська обл.) зафіксована врожайність сортів пшениці озимої м’якої Альянс –  відповідно 5,89 та 5,28 т/га; Розкішна – 5,30 та 5,41 т/га; Запашна – 6,31 та 5,77 т/га; Дбайлива – 5,98 та 5,76 т/га.

      Всі ці дані підтверджують стабільність результатів випробувань, отриманих у 2013 році Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН (Сумська обл.), де було зафіксовано врожайність пшениці озимої м’якої сортів: Досконала – 8,76 т/га; Розкішна – 8,84 т/га; Альянс – 7,99 т/га; а також надають впевненості селекціонерам Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН у перспективах обраних шляхів наукового пошуку та інноваційного провайдингу.

     Якість зерна всіх наведених сортів відмінна. За даними лабораторії якості зерна Інституту експертизи сортів рослин вміст білку складає від 13 до 15,7%; клейковини – від 25 до 33,0%; сила борошна – 280-370 о.а.

     Базове та сертифіковане насіння наведених та інших сортів пшениці озимої м’якої пропонується Інститутом для продажу під урожай 2015 року за цінами: Р-2 - 12 500 грн/т; супереліта – 5 400 грн/т, еліта – 3 400 грн/т, І генерація – 3 000 грн/т.

З питань отримання прайс-листів, уточнення окремих показників насіння та умов придбання звертатися за тел./факс (057) 392-03-31, (057) 392-12-28.

 


 

4 липня 2014 р. в Інституті рослинництва  ім. В. Я. Юр’єва НААН – головній установі ЦНЗ АПВ Харківської області відбувся науково-практичний семінар-нарада з організаційно-технологічних особливостей виробництва та реалізації насіння польових культур в умовах 2014 року.

 В роботі  науково-практичного семінару-наради прийняли участь 40 фахівців з  4 областей України.

Представництво учасників заходу – 18 організацій, в тому числі: Департамент АПР ХОДА; обласні інспекції та служби ХОДА; Інститут експертизи сортів; наукові установи, ВНЗ, комерційні структури, асоціації. 


24-25 червня 2014 года Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН відбулася Міжнародна науково-практична конференціїя «Стійкість соняшнику до біо- та абіотичних чинників».

РІШЕННЯ

Міжнародної науково-практичної конференції

«Стійкість соняшнику до біо- та абіотичних чинників»,

 

Обговорено широке коло питань щодо диверсифікації результатів теоретичних досліджень в селекції соняшнику, стійкості цієї культури до біо- та абіотичних чинників, проблематики наукового забезпечення ефективного функціонування вітчизняного оліє-жирового комплексу та впливу перенасичення сучасних сівозмін соняшником на екологічну рівновагу агробіоценозів.

Учасниками конференції відмічено, що зростаюче виробництво насіння соняшнику в останні роки обумовлене не тільки розширенням площ посіву, а й збільшенням врожайності основної олійної культури України, що в свою чергу відбулося завдяки освоєнню сучасних наукових розробок, більш повної реалізації генетичного потенціалу нових гібридів, удосконаленню захисту рослин від шкідливих організмів, освоєнню нових технологій вирощування високоякісного насіння цієї культури.


17 червня 2014 року 

пройшов День поля в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН

ОЗИМІ ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ30 квітня 2014 року о 13 годині в Інституті рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН відбулась робоча нарада спеціалістів установ НААН та ВУЗів по складанню «Комплексної програми стратегії інноваційно-інвестиційного розвитку АПВ Харківської області в період до 2020 р.» 


 

10 квітня 2014 року в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН була проведена нарада з налагодження співпраці та взаємодії з підприємствами щодо обговорення та вирішення проблемних питань вирощування гібридів соняшнику в агроформуваннях різних форм власності за участю Державної інспекції сільського господарства в Харківській області.Вийшов з друку науково-практичний збірник "Посібник українського хлібороба", 2014 р., т. 2.

Подробиці - на сторінці "Наукові видання".


konference 26 03 2014

26 березня 2014 року в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юрєва НААН відбулася регіональна науково-практична конференція «Методологічні питання трансферу технологічних інновацій в АПВ».

Конференція спрямована на аналіз сучасного стану і перспективи інноваційного розвитку галузейагропромислового виробництва та консолідацію вітчизняної аграрної науки в системі трансферного процесу і наукового забезпечення аграрного сектору економіки України.

Провідна тематика конференції − стратегічні напрями переходу на рівень стандартизованих сировинних ресурсів, інтегрованих в інші галузі та трансфер цілісних технологій.

Конференція була проведена в форматі круглого столу з виділенням ключових проблемних питань та алгоритмів дій.

Матеріали конференції будуть розміщені в фаховому виданні ДАК МОН України з сільськогосподарських наук «Вісник ЦНЗ АПВ Харківської області» № 16 та науково-виробничому збірнику «Посібник українського хлібороба».

РІШЕННЯ

регіональної науково-практичної конференції

«МЕТОДОЛОГІЧНІ  ПИТАННЯ ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ В АПВ»

26 березня 2014 р.                                                                                           м. Харків

Учасники конференції відзначають високий рівень наукового зібрання та репрезентативність охоплення основних напрямів і чинників трансферного процесу. 

В рамках конференції науковцями, представниками обласної державної адміністрації, виробничниками, представниками бізнесу, та громадськими організаціями 24 установ з 5 областей України комплексно розглянуто питання проблематики та шляхів вирішення стратегії інноваційного розвитку галузей аграрного сектору економіки та практичного забезпечення засад продовольчої, сировинної та технологічної безпеки України.

Заслухавши доповіді та виступи, учасники конференції відзначають актуальність і стратегічну важливість постановки завдання щодо підвищення активності і динаміки при переході аграрної науки та вітчизняного АПК на рівень стандартизованих сировинних ресурсів і трансферу цілісних технологій.

Як важливі складові трансферного процесу виділяються розробка напрямів методологічного забезпечення, формування інноваційно зорієнтованого наукового середовища,  інноваційної інфраструктури та систем внутрішнього і зовнішнього споживання інноваційної продукції.

З позицій реалізації інноваційного вектору розвитку вітчизняного АПК стратегічно важливими виглядають запуск механізмів наскрізної координації та поглибленої наукової кооперації. В зв’язку з чим виникає гостра потреба консолідованих дій та скоординованої стратегії розвитку АПВ регіонів України і більш тісної співпраці з комерційними структурами.

Учасники конференції визначають як перспективний підхід запропоновану членом-кореспондентом НААН  Маменком О.М. «Методику визначення узгодженої з розробником та споживачем вартості інноваційної розробки». З приводу цього створена робоча група, яка  має розробити та запропонувати узагальнену систему дій і механізмів введення в обіг відповідної методики.

Враховуючи значну проблематику з ефективним використанням коштів спеціального фонду в наукових установах, пропонується підготувати узагальнені пропозиції та звернутися до НААН щодо розгляду можливості переведення обслуговування коштів спеціального фонду наукових установ у комерційні банківські структури.

Учасники конференції відмічають активність і досвід роботи  Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН в розробці науково-методологічних напрямів трансферу інновацій в АПВ і тому вноситься пропозиція введення в практику щорічне проведення конференції на плановій основі.

Для формування наукових підходів трансферу інновацій та їх адаптації для практичного застосування ввести у фаховому виданні ДАК МОН України «Віснику ЦНЗ АПВ Харківської області» відповідну рубрику. Організувати проведення системи регіональних конференцій, семінарів, майстер-класів із залученням провідних фахівців України.

Розробити та узгодити з міністерствами і відомствами програму підвищення ефективності використання наявного наукового потенціалу та співпраці з виробничими і комерційними структурами.


Новини та зміни в інформації по наукових підрозділах надсилати електронною поштою на адресу:

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it